ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 11:53

Arınç: Hangi anne baba çocuğunun sokakta telef olmasını ister


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç terör olaylarına kimsenin taraftar olmayacağını belirterek, “Hangi anne baba çocuğunun sokakta telef olmasını ister, başı gözü yaralı olmasını ister, evin huzurunun kaçmasını ister?” diye sordu.

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde AK Parti Belediye başkan adayı İsmail Hakkı Edebali'nin projelerini anlattığı toplantıya katılan Arınç, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Terör olaylarına da vurgu yapan Bülent Arınç, gençleri sokaklardan kurtarma ve kötü alışkanlık ile kötü arkadaşlardan korumanın önemli olduğunu ifade etti. Arınç şöyle konuştu: “Hangi anne baba çocuğunun sokakta telef olmasını ister, başı gözü yaralı olmasını ister, evin huzurunun kaçmasını ister? Terör olaylarının içimizi yakmasını kim kabullenebilir? Allah korusun, biz Yıldırım'da barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Yıllardır dostluğumuz devam ediyor. Ama iki yıl önce Yıldırım'da Yavuz Selimde bazı mahallelerde yaşanan olaylar bizi yüreğimizden yaraladı. Çok üzüldük, bir kardeşimizin vefat etmiş olması, başkalarının zarar görmüş olması 'acaba Yıldırım'a bir fitnemi sokuldu' diye uykularımız kaçırdı. Bunları istemiyoruz."
Arınç bu nedenle huzursuzluğun olduğu yerde yapılacak bir kentsel dönüşümünde bir mana ifade etmeyeceğini huzurun her şeyden önde geldiğini söyledi.

Seçimlerde çok yüksek oy alarak kazanmaları gerektiğini kaydeden Arınç, "Burada bazı kırgınlıklar, kızgınlıklar, bazı çekememezliklerde olmuştur her tarafta olduğu gibi, bunları bir tarafa atmalıyız." dedi.


 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER