ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2013 Cumartesi 21:16

Arınç: Annelerin gözyaşları artık sevince döndü

Arınç: Annelerin gözyaşları artık sevince döndü


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, annelerin gözyaşlarının artık sevince döndüğünü belirtti.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen Zeytin ve Kültür Festivali'ne Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı. Büyükbelen beldesinde vatandaşların yoğun sevgi gösterileriyle karşılanan Arınç, vatandaşları selamlayarak protokoldeki yerini aldı.

Festivale Arınç'ın yanı sıra AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Selçuk Özdağ, Uğur Aydemir, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Saruhanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, AK Parti İlçe Başkanı Fahrettin Ayçiçek, belde belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Festivalin açılış konuşmasını yapan Büyükbelen Belediye Başkanı Mehmet Keyik, Arınç’a ve katılımcılara teşekkür etti.

    Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise festivalde yaptığı konuşmada, "Hükümetimiz uzun süreli askerliği 12 aya indirdi. Çok şükür bu bölgenin şehitleri, gazileri de çok. Ülkemizi yakıp kavuran terör belasından en çok acıyı çeken ilçeler beldelerimizin içindeyiz. O kötü terör, yıllardır canlarımızı alıyor, yavrularımızı gazi olarak bırakıyor ve sadece asker polis değil öğretmeninden hakimine savcısına kadar terör ateşinde pek çok insanımız yandı. Ama Allah'a hamd olsun on aydan bu yana artık terör saldırmıyor, terör Türkiye'de eylem yapmıyor, şehit cenazeler karşısında ağlamıyoruz, göz yaşı dökmüyoruz." diye konuştu.

    Arınç sözlerine şöyle devam etti: "Allah daim etsin, çünkü askere gidecek evladınız varsa bin türlü düşünüyorsunuz uyku girmiyor gözlerinize hele o bölgeye giden evladınız varsa bir mayın patlaması bir karakol saldırısı yüreğimizi ağzımıza getiriyorlar. Fakat, kahraman komutanlarımız can siperane mücadele ettiler. Binlerce insanımız bu terör belasında vatanımızı bayrağımızı, ülke bağımsızlığımız için canını vermek için çekinmedi. Allah bütün şehitlerimize rahmet etsin gazilerimize sağlık ve afiyet versin. İnşallah böyle devam eder ve hayırlı bir sonuca ulaşır. Asker güle oynaya gider, güle oynaya döneriz inşallah. Cenabı Allah bizlere onların sevincini tekrar göstermiş olsun." şeklinde konuştu.

    Bülent Arınç'ın konuşmasından sonra festivalde dereceye giren zeytin üreticilerine hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER