ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 19:12

Antalya Yörük Şenliği


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir zaman sen bu ülkede başkan olamayacaksın" dedi.
     Kılıçdaroğlu, Antalya Düzlerçamı'nda düzenlenen Yörük Şenliği'ne katıldı. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, Yörüklerin, Türklüğün binlerce yıllık tarihi yürüyüşünü temsil ettiğini söyledi.
     Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele sırasındaki, "Arkadaşlar, gidip Toros Dağları'na bakınız. Eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda duman tütüyorsa şunu çok iyi bilin ki bu dünyada hiçbir güç asla bizi yenemez" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Biliyorum ve eminim ki Anadolu'daki son Yörük obasında ocaklar tüttükçe, bu şafaklarda yüzen al bayrak asla sönmeyecektir" diye konuştu.
     Atatürk'ün, Türkiye Cumhuriyeti'ni Türk milletinin yüksek vicdanına emanet ettiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, son günlerde yapılanları ise Türk milletinin vicdanının kabul etmediğini ifade etti.
     Bazı kesimlerin "T.C."yi tabelalardan silmeye çalıştığını iddia eden Kılıçdaroğlu, son yurtsever öldürülmedikçe, susturulmadıkça kimsenin "T.C"yi tabelalardan kaldıramayacağını söyledi.
    
     -Yeni anayasa çalışmaları-
    
     Kılıçdaroğlu, daha demokratik, daha özgür ve sivil bir anayasa yapılması için masaya oturduklarını belirterek, şöyle devam etti:
     "Her yurttaşımız düşüncesini özgürce dile getirsin, birbirimizi kaynaştıran bir anayasamız olsun elbette istiyoruz ama masaya oturduk, tam işin yarısında başkanlık sistemini getirdiler. Neymiş, birileri başkan olacakmış. Buradan, Yörük obasından sesleniyorum: Recep Tayyip Erdoğan, hiçbir zaman sen bu ülkede başkan olamayacaksın. Bunu öğrendiler, baktılar ki CHP engel oluyor, CHP demokrasiyi istiyor, CHP insanların düşüncelerini özgürce dile getirmesini istiyor, soluğu İmralı'da aldılar. Şimdi başkanlık sistemi için oradan destek istiyorlar. Kimden güç alırsan al, bu ülkenin yurtseverleri asla ve asla ülkenin parçalanmasına izin vermeyecektir."
     Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünün asla pazarlık konusu yapılamayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, hem masaya oturup pazarlıklar yapıldığını hem de "biz pazarlık yapmadık, yapan şerefsizdir" denildiğini ileri sürdü.
     Kılıçdaroğlu, "Aynı şeyi söylüyorum; vatandaşı bir tarafa bırakıp terör örgütüyle pazarlık yapan alçaktır, şerefsizdir. Yalancıdan başbakan olmaz, başbakan halkına doğruları söyler" dedi.
    
     -Akil İnsanlar Heyeti-
    
     Türk vatandaşının barış konusunda akil adamlara ihtiyacı bulunmadığını, çünkü Türk milletinin barışa karşı olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Sen milletin karşısına çıkacaksın, bırak akil adamları. Çık milletin karşısına ne pazarlıklar yaptığını anlat" diye konuştu.
     Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü için yeniden ulusal kurtuluş hareketinin başlatılması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, Türk halkının bağımsızlığını kan ve göz yaşıyla kurduğunu, kan ve gözyaşı ile kurulan bir devletin pazarlık konusu yapılamayacağını, bunu şiddetle reddedeceklerini kaydetti.
     Kılıçdaroğlu, "Masaya oturmuş pazarlık yapıyor. Masanın bir ucunda oturan kişi Recep Tayyip Erdoğan, diğer ucunda oturan kişi Abdullah Öcalan, bunu herkesin bilmesini isterim" dedi.
    
     -2B arazileri-
    
     Akdeniz'de, Ege'de, Karadeniz'de, İstanbul'da insanların babasından, dedesinden kalan toprakların 2B arazisi diye yeniden satılmaya çalışıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, "Size sözüm var, bu topraklar size ananınız ak sütü gibi helal olacak ve biz vereceğiz" diye konuştu.
     Katılımcılara Yörük poşusu giyerek seslenen Kılıçdaroğlu'na, konuşmasının sonunda yağlı boya tablo ve Yörüklerin kullandığı bazı geleneksel eşyalar hediye edildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER