ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 13:20

"Anayasa'dan Türk kelimesini kaldırmak..."


MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, ''Anayasa'dan Türk kelimesini kaldırmak, varlık sebebimizi ortadan kaldırmak, bin yılda inşa edilen bir İslam medeniyetini hiçe sayarak yok etmek demektir'' dedi.
     Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, hükümetin, ''İmralı tutanaklarının'' doğru olup olmadığını ifade eden net bir söylemi ortaya koymadığını söyledi.
     ''Türkiye Cumhuriyeti'nin bir parçasını koparmak isteyenleri bağrına basıp bu kadar hakaretin kabullenilmesi, haysiyet, onur kırıcı bir olaydır'' diyen Ayhan, ''Ya doğrudan bu ifadelerin doğru olmadığını açıklamalılar ya da bu hakaretleri kabul etmemelidirler'' ifadesini kullandı. Ayhan, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Zaten Başbakan bu hakaretleri kabullense bile bunun haysiyetli bir davranış biçimi olmayacağı açıktır. 'Dedikoduya dayalı politika üretmiyoruz' diyenler, o zaman Öcalan'ın Başbakan'a söylediklerini kabul ediyorlar demektir.
     Ortaya saçılan ifadeleri sızdıranlarını açıklayacaklarını ifade eden sayın Başbakan, ortaya çıkan rezaleti ne yapacak-
     Anayasa yapımı için oluşturulan komisyon görüşmelerine AKP'nin niye katıldığını anlamak zor. Zaten dayatma yapıyor. Öcalan'ın Anayasa konusundaki düşünceleri ile AKP'nin fikirlerinin birebir olmasa da örtüştüğü görülüyor.
     'Anayasa metninden Türk ifadesini çıkarırsak ne olur, bir şey olmaz' demek ciddi bir gaflet ve cahilliktir. İnsanlık tarihinde son bin yıldır farklı dinden bile olsa Türklüğün İslam ile aynı kavramda görüldüğünü kim inkar edebilir-
     Anayasa'dan Türk kelimesini kaldırmak, varlık sebebimizi ortadan kaldırmak; bin yılda inşa edilen bir İslam medeniyetini hiçe sayarak yok etmek demektir.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER