ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 21:20

Erdoğan ile Obama bir araya geldi

Amerikada kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile bir araya geldi. İki lider başta Suriye olmak üzere bölgesel konular ele alındı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile bir araya geldi. İki lider başta Suriye olmak üzere bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam ABD Başkanı Barack Obama’nın BM Genel Kuruluna katılan devlet ve hükümet başkanlarına verdiği resepsiyonda kısa bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Erdoğan ve Obama’nın görüşmede Suriye de dahil olmak üzere bölgesel sorunları ele aldığı açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre dün Obama çifti tarafından konuk heyet başkanları ve eşlerine verilen resepsiyona katılan Erdoğan’ın, ABD Başkanı Obama ile kısa bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Suriye de dahil olmak üzere bölgesel sorunlara değinildi.

Beyaz Saray'dan "Obama-Erdoğan" açıklaması

Beyaz Saray, iki liderin görüşmede IŞİD kaynaklı tehdidin de aralarında bulunduğu bölgesel ve küresel konularda yakından çalışmayı sürdürmede mutabık kaldıklarını duyurdu

Beyaz Saray, ABD Başkanı Barack Obama'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, iki liderin IŞİD kaynaklı tehdidin de aralarında bulunduğu bölgesel ve küresel konularda yakından çalışmayı sürdürmede mutabık kaldıklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, dün akşam ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu kapmasında devlet ve hükümet başkanlarıyla eşlerine verdiği resepsiyona katılmıştı. Erdoğan ve Obama, burada bir görüşme yapmıştı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Caitlin Hayden, Erdoğan ve Obama'nın resepsiyonda görüşme yapma imkanı bulduğunu kaydetti.

Hayden, "Onlar (Obama ve Erdoğan) ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik taahhütlerini tekrarladılar ve IŞİD'den doğan tehdidin de aralarında bulunduğu bölgesel ve küresel zorluklarda birlikte yakından çalışmayı sürdürmede mutabık kaldılar" ifadesini kullandı.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER