ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 15:18

“Allah nasip ederse" dedi 15 yıl sonra Köşk'te

“Allah nasip ederse" dedi 15 yıl sonra Köşkte

Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in kitabında Erdoğan’ın 15 yıl önceki hedefi ortaya çıktı.


Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’ndeki günlerinde “Allah nasip ederse nihai hedefim Çankaya Köşkü’ne çıkmaktır” dediği ortaya çıktı.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’in Basın Danışmanı ve Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in 2003 yılında yayınlanan “Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı: Tayyip Erdoğan” isimli kitabında Erdoğan’ın nihai hedef olarak, Çankaya Köşkü’ne çıkarak cumhurbaşkanı olmayı belirlediği anlatılıyor.

Gazeteci-Yazar Bilal Çetin’in 2003 yılında yayınlanan “Türk Siyasetinde Bir Kasımpaşalı:Tayyip Erdoğan” kitabının 28.sayfasında Erdoğan’ın 1999 yılında hapse girdiğinde kendisini ziyarete gelenlere siyasetteki nihai hedefinini açıkladığı görülüyor.

"TEKER TEKER ENGELLERİ AŞACAĞIM"

Çetin’in kitabında Erdoğan’ın ziyarete gelenlere “Önüme hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın bu engelleri teker teker aşacağım. Ferhat’ın Şirin’ kavuşması gibi ben de milletime bir gün kavuşacağım. Allah’ın izni ve milletin sağduyusu ile Türkiye’nin en büyük partisini kuracağım ve bir gün Başbakanlık koltuğuna oturacağım. Başbakanlık koltuğuna oturmadan ölürsem gözüm arkada kalır. Allah nasip ederse bir nihai hedefim, Çankaya Köşkü’ne çıkmaktır dediği aktarılıyor.

Cumhurbaşkanlığı koltuğuna bugün oturacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevinde belirlediği hedefe 15 yıl sonra ulaştığı görülüyor.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER