ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2012 Pazar 12:13

'AKP kendi kalesine gol attı'

AKP kendi kalesine gol attı

Yerel seçimlerle ilgili ortalık giderek kızışıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AK Parti'yi topa tuttu.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, AK Parti'nin durduk yere yerel seçimlerin bir yıl öne alınması için gündeme getirdiği anayasa değişikliği teklifi ile siyasette nur topu gibi yeni bir kriz oluşturduğunu söyledi. Oran, MHP'nin de destek verdiği düzenleme için TBMM'de yapılan oylamada, evet oyları 367'ye ulaşmadığı için aslında AK Parti'nin kendi kalesine gol attığını savundu.

"AKP EŞİTTİR KRİZLER PARSTİSİ"

Yazılı bir açıklama yapan Umut Oran, içeride ve dışarıda topyekûn kriz kaynağı haline geldiğini ileri sürdüğü AK Parti'nin, ulusal dayanışma günlerini dahi toplumu ayrıştırmak için araç haline getirdiğini öne sürdü. "Artık AKP eşittir krizler partisidir." diyen Oran, iktidarın son olarak 29 Ekim'i de kriz vesilesi yaptığını iddia etti.

Büyükşehir Yasası ile 12 milyon insanın görüşlerinin de hiçe sayıldığını savunan Oran, bin 522 beldenin bir gecede kapatılmak istendiğini savundu. "AKP, ekonomideki kötüye gidişi gözlerden saklamak, oylarındaki düşüşü durdurabilmek çabasıyla telaş içinde yapay gündem maddeleri ortaya atıyor, her gün iç siyaset ve dış politikada yeni yeni krizler üretiyor." diyen Oran, dış politikada 'sıfır sorun' iddiasıyla yola çıkıldığını, ancak krizde olunmayan ülkenin kalınmadığını iddia etti.

"HALK GEREĞİNİ YAPACAK"

Türkiye'nin artık Suriye, Irak, İran, Rusya başta, komşularıyla sorunlu olduğunu öne süren Oran, şöyle dedi: "Başbakan, halkın gözünde 'dünyaya kafa tutan, güçlü lider' şeklinde sahte bir imaj yaratmak için dış politikayı iç siyasete alet ediyor, tehlikeli bir oyun oynuyor. Sonuç olarak şu bilinmelidir ki halkın iradesinin tecelli etmesini yasakla, baskıyla, şiddetle, hiçbir güç durduramadı, durduramayacak da. Krizler yaratarak, toplumu kutuplara bölerek tarafları çarpıştıran ve bundan nemalanan AKP artık amacına ulaşamayacaktır. 3 Kasım'da 10 yılını dolduracağı Aldatan ve Kandıranların Partisi iktidarı ile sıkıştığı her noktada ona koltuk değnekliği yapanların gerçek yüzünü artık gören halkımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin birliği ve dirliği için sandıkta gereğini yapacaktır." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER