ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 17:04

Akil İnsanlar Heyeti'nde değişiklik yapıldı


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulan çözüm sürecinde oluşturulması öngörülen 63 kişilik Akil İnsanlar Heyeti listesinde bazı değişikliklere gidildi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Akil İnsanlar Heyeti listesinde Celalettin Can'ın soyadı sehven 'Taş' olarak yazıldığı, doğrusunun 'Can' olacağı bildirildi. Ayrıca, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar'ın mazeret bildirerek toplantıya katılamayacağını beyan ettiği, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya’nın da eklendiği ifade edildi. Listenin yeni hali şöyle:

 

Akdeniz Bölgesi

1. Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu
2. Başkan Vekili: Lale Mansur
3. Sekreter: Tarık Çelenk
4. Kadir İnanır
5. Nihal Bengisu Karaca
6. Şükrü Karatepe
7. Muhsin Kızılkaya
8. Öztürk Türkdoğan (İHD)
9. Hüseyin Yayman

Doğu Anadolu Bölgesi

1. Başkan: Can Paker
2. Başkan Vekili: Sibel Eraslan
3. Sekreter: Ayhan Ogan
4. Mahmut Arslan (Hak-İş)
5. Abdurrahman Dilipak
6. İzzettin Doğan
7. Abdurrahman Kurt
8. Zübeyde Teker
9. Mehmet Uçum

Ege Bölgesi

1. Başkan: Tarhan Erdem
2. Başkan Vekili: Avni Özgürel
3. Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ
4. Erol Ekici (DİSK)
5. Hilal Kaplan
6. Hasan Karakaya
7. Fuat Keyman
8. Fehmi Koru
9. Baskın Oran

Günedoğu Anadolu Bölgesi

1. Başkan: Yılmaz Ensaroğlu
2. Başkan Vekili: Kezban Hatemi
3. Sekreter: Mehmet Emin Ekmen
4. Murat Belge
5. Fazıl Hüsnü Erdem
6. Yılmaz Erdoğan
7. Etyen Mahçupyan
8. Lami Özgen (KESK)
9. Ahmet Faruk Ünsal (Mazlum Der)

İç Anadolu Bölgesi

1. Başkan: Ahmet Taşgetiren
2. Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu
3. Sekreter: Cemal Uşşak
4. Celalettin Can
5. Vahap Coşkun
6. Doğu Ergil
7. Erol Göka
8. Mustafa Kumlu (Türk-İş)
9. Fadime Özkan

Marmara Bölgesi

1. Başkan: Deniz Ülke Arıboğan
2. Başkan Vekili: Mithat Sancar
3. Sekreter: Levent Korkut
4. Mustafa Armağan
5. Ali Bayramoğlu
6. Ahmet Gündoğdu
7. Hayrettin Karaman
8. Hülya Koçyiğit
9. Yücel Sayman

Karadeniz Bölgesi

1. Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez
2. Başkan Vekili: Vedat Bilgin
3. Sekreter: Fatma Benli
4. Şemsi Bayraktar (TZOB)
5. Kürşat Bumin
6. Oral Çalışlar
7. Orhan Gencebay
8. Yıldıray Oğur
9. Bendevi Palandöken (TESK)

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER