ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Nisan 2013 Cumartesi 22:16

"Akil Adamlar milleti karanlığa ikna etmek için harekete geçti"

"Akil Adamlar milleti karanlığa ikna etmek için harekete geçti"


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve hükümeti tarafından şevkle, heyecanla kurulan ‘Akil Adamlar heyetinin’ Türk milletini böylesi bir karanlığa ve köhnemişliğe ikna etmek için harekete geçtiğini ileri sürdü.

Osmaniye Belediyesi'nin temel atma ve toplu açılış törenine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kent meydanında düzenlene açık hava mitinginde halka hitap etti. “Akil adamlar heyetini” ‘63 kişilik aklı kararmış, kafası karışmış güruh’ olarak nitelendiren Bahçeli, “63 kişilik aklı kararmış ve kafası karışmış güruh çözüm diyerek, PKK’nın tekliflerini milletimize anlatacaklar. Ve buna da inandırmaya çalışacaklar. Osmaniye’de sormak isterim ki; bu sözde akil adamlar, neyi çözdüklerinin farkında mıdır? Neye alet olduklarının bilincinde midir? Bunlar için çözüm nedir? Bu PKK elçileri barıştan ne anlamaktadır? Türk milletine ne anlatacaklar, neyi kabullendirmeye çalışacaklar? Başbakan Erdoğan ve sözde akil kadrosu kim ya da kimlerle halleşmenin yolunu açmaktadır? Türkiye’de huzur PKK’ya teslim olunarak mı sağlanacaktır ? Türkiye’de refah ve istikrar İmralı canisini kahraman, bölücülüğü de meşrulaştırarak mı temin edilecektir ? Bu akılsızlar, hangi akla hizmet Başbakan Erdoğan’ın yanına sığınmışlardır? Milli değerlerimizle bu kadar ters düşen aklını yitirmişler, Türk milletinin karşısına nasıl çıkacaklar, Türkiye’de utanmadan, yüzleri kızarmadan nasıl gezeceklerdir?” dedi.

TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE 3 ÖNEMLİ SİYASİ DÖNÜM NOKTASI

Türkiye’nin önündeki yaklaşık iki yıllık zaman zarfında ciddiyetle ele alınması gereken 3 siyasi dönüm noktası bulunduğunu hatırlatan Bahçeli, “Bunlardan birincisi 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler, ikincisi 28 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı, üçüncüsü ise normal zamanı 2015 yılının haziran ayı olan milletvekilliği genel seçimidir. Bu üç seçim yakın tarihimizin en önemli sonuçlarına gebe demokratik süreçler olarak dikkat çekmektedir. Milletçe önümüzün aydınlanması, karşımızda dikilen korkulukların yıkılması ve çıkarılan zorlukların aşılması için bu seçimler tarihi kavşak noktasıdır.”diye konuştu.

Bu kapsamda ilk olarak 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimlerin yapılacağına dikkat çeken Bahçeli, “Bu seçimle yalnızca belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini, köy ve mahalle muhtarlarını değil; aynı zamanda geleceğinizi belirleyeceksiniz. Bu seçimle huzuru ve refahı tayin edeceksiniz. Bu seçimde Türkiye’nin içler acısı durumuna müdahale edip istikrarı, düzeni ve güvenliği oylayacaksınız. AKP bu seçimle uyarılacak, tahammül sınırlarını aşan politikaları hakkında milli irade ilk hükmünü verecektir.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER