ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mayıs 2014 Cuma 21:24

AK Parti'nin toplantısı yarın

AK Partinin toplantısı yarın

Toplantı, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla yarın başlayacak.


AK Parti'nin 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, bu yıl ilk kez Afyonkarahisar'da yapılacak. 

Toplantının gerçekleştirileceği NG Güral Termal Otel'e, AK Parti'nin yetkili organlarının üyeleri ve milletvekillerinin girişleri başladı. Akşam saatlerinde başlayan girişlerin, gece boyu devam edeceği, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'ın ise otele yarın geleceği öğrenildi.

Erdoğan'ın konuşması ile başlayacak toplantıda 30 Mart mahalli idareler seçimlerinin sonuçlarının analizi için hazırlanan raporlar ile Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin partinin stratejik planı ele alınacak ve gelecek seçimlere dair sunumlar yapılacak. Bazı bakanların da çalışmalarına dair bilgi aktaracağı toplantı, Başbakan Erdoğan'ın pazar günü yapacağı konuşmayla sona erecek.

Başbakan Erdoğan'ın açılış ve kapanış konuşmaları haricinde basına kapalı gerçekleştirilecek toplantılar için emniyet güçlerinin ortam dinlemeleri ilişkin önlem aldığı belirtildi. Bu çerçevede otelde "Böcek" diye tabir edilen dinleme cihazlarına ilişkin aramalar yapıldığı öğrenildi. Otelin girişlerine hassasiyeti artırılmış X-Ray cihazları yerleştirilirken, sivil savunma ekiplerince binada kimyasal tehlikelere karşı hava ölçümleri yapıldı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı toplantıları takip edecek gazeteciler için, daha önce Kızılcahamam'da yapılanlarda olduğu gibi otelin giriş kapısının önünde basın merkezi oluşturuldu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER