ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 17:37

AK Parti'nin "Milli İradeye Saygı" mitingi


AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Cumhuriyetin 100. yılına hazırlanırken, her zamankinden daha çok birlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve sevgi ortamı gereken bu süreçte, tüm vatandaşları birlik ve beraberliğe, millet iradesine sahip çıkmaya davet etti.
Alparslan, yazılı açıklamasında, AK Parti'nin hem siyasete hem ülkeye kaybettiği itibarı yeniden kazandırdığını, Türk siyasi tarihinde devrim niteliğinde adımlar attığını belirtti.
Türkiye demokrasisinin AK Parti iktidarlarıyla farklı bir boyut kazandığını anlatan Alparslan, sistem ve siyasetin normalleştiğini, her alanda daha ileri standartlara ulaşıldığını vurguladı.
AK Parti'nin en büyük yatırımı insan haklarına ve dolayısıyla demokrasiye yaptığını belirten Alparslan, parti programına en çok sinmiş kavramın demokrasi olduğunu bildirdi.
Bugüne kadar milli iradeye karşı oynanan oyunları bozduklarını, bundan sonra da bozmaya devam edeceklerini ifade eden Alparslan, şunları kaydetti:
"Cumhuriyetimizin 100. yılına hazırlanırken, her zamankinden daha çok birlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve sevgi ortamı gereken bu süreçte, tüm vatandaşlarımızı birlik ve beraberliğe, millet iradesine sahip çıkmaya davet ediyoruz.
Buradan yola çıkarak 15 Haziran 2013 Cumartesi günü Başkent Ankara'mızda, Sincan Pazaryerinde, saat 17.00'de, AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle 'Millet İradesine Saygı mitingi" düzenlenecektir. Halkımızı ülkemiz üzerinde oynanan büyük oyunları bozmaya ve tarih yazmaya davet ediyoruz."
Mitingle ilgili hafta sonu yapılacak sınavlar için de gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Alparslan, miting duyuruları ve davetlerini daha çok yazılı ve görsel basın, sosyal medya, telefon, faks, e-mail, afiş, reklam yoluyla yaptıklarını anlattı.
Sınava gireceklerin olumsuz etkilenmemesi için sesli araçları daha az ve dikkatli kullandıklarını ifade eden Alparslan, miting günü sesli araçların sınava kadar hiç kullanılmayacağını, sınavın bitiş saati olan 12.30'dan sonra kullanılacağını kaydetti. Alparslan, gerekli trafik, emniyet, sağlık, itfaiye tedbirlerinin alınması konusunda ilgili kurumlarla da bilgi alış verişi yapıldığını bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER