ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 18:13

AK Parti'nin Kahramanmaraş mitingi


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yıllar önce Kahramanmaraş'ta "başörtüsü zulmünü sona erdirmenin namus borcu olduğunu" söylediğini belirterek, "Bu borcu ifa ederek sizlerin huzuruna geldik. Sizlerin gayreti ve cesaretiyle bu zulüm sona erdi, artık herkes özgürce inancını yaşar hale geldi" dedi.
Arınç, partisinin Kahramanmaraş'da düzenlediği mitingde, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması öncesinde vatandaşları selamlayarak kısa bir konuşma yaptı.
Meydanı dolduran heyecanlı kalabalığı görmekten büyük mutluluk duyduklarını ve Kahramanmaraş'ta her zaman için heyecanla, coşkuyla karşılandıklarını, bugün de aynı coşku ve heyecanı gördüklerini ifade eden Arınç, "Her zaman böyle yiğit, heyecanlıydınız, kardeşlerinizi hep kucakladınız, sizleri alınlarınızdan öpüyorum" dedi.
Aydın ve İzmir programları nedeniyle Kahramanmaraş'a geç geldiklerini için vatandaşlardan özür dileyen Arınç, "Maraşlı'nın mayasında, asaletinde, nezaketinde her zaman çok güzel şeyleri gördük. AK Parti olarak yola çıktığımız ilk günlerde Maraş'ta yine böyle bir miting yapmıştık, yine çok heyecanlıydınız. Hamdolsun o günden bu yana AK Parti'ye her zaman en büyük desteği siz verdiniz" diye konuştu.
Arınç, Kahramanmaraşlı seçmenlerin AK Parti'ye milletvekili, mahalli seçimler ve halk oylamasında en yüksek desteği veren illerden olduğunu belirterek,"Türkiye'de zafer müjdelerini hep Maraş'tan aldık, sizlerle gurur duyduk, iftihar ettik, mertliğinizden Allah'a hamdettik" ifadelerini kullandı.
AK Parti'nin kurulduğu ilk günlerde Kahramanmaraş'a geldiklerini ve o gün bir söz verdiğini anımsatan Arınç,"Başörtüsü zulmünü dile getirdim. Ülkemizde yıllardan beri acı, ısdırap çeken kardeşlerimizin, Anadolu'nun tertemiz insanlarının bundan dolayı ısdırap çektiğini söyledim. Başörtüsü zulmünü sona erdirmenin namus borcu olduğunu söylemiştim. Bu borcu ifa ederek sizlerin huzuruna geldik. Sizlerin gayreti ve cesaretiyle bu zulüm sona erdi, artık herkes özgürce inancını yaşar hale geldi" dedi.
Bülent Arınç, Erdoğan'ın miting alanına gelmesi üzerine konuşmasını bitirdi.
Miting alanındaki "Bunların işi montajmış, dublajmış. Hünerleri ne çokmuş. 31 Mart sabahı bir varmış, bir yokmuş", "Keşke her doğan, Erdoğan olsa" ve "Vurgunuz duruşuna, yumruğu vuruşuna. Hiç itibar etmedi dünyanın kuruşuna" pankartları dikkati çekti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER