ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 11:23

AK Partinin ilçe başkanları da kampa giriyor


AK Parti, bakan ve milletvekillerinden sonra il ve ilçe başkanları için de istişare ve değerlendirme toplantısı düzenleyecek.
     Bakan, milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Kurucular Kurulu üyelerini, her yıl iki defa istişare ve değerlendirme toplantısında bir araya getiren AK Partinin, bu yıl ilk kez il ve ilçe başkanları için düzenleyeceği kamp, 29 Nisan'da yapılacak.
     Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşmasıyla başlayacak kampta, bakanlar ve parti yöneticileri de il ve ilçe başkanlarına seslenecek.
     Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem'in yanı sıra Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin toplantıda konuşma yapacak.
     Seçim hazırlıklarının ele alınacağı kampta, terörün sona ermesi için yürütülen çözüm sürecindeki gelişmeler de değerlendirilecek.
     Kızılcahamam'da düzenlenecek ve 81 il başkanı ile 957 ilçe başkanının katılacağı kampta, Dr. Şaban Kızıldağ, "Başarı için mazeret yok" konulu seminer verecek.
    
     -"Mütemadiyen teşkilatlarımızla bir araya geliyoruz"-
    
     Toplantı hazırlıklarını AA'ya değerlendiren Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, ilk kez bütün il ve ilçe başkanlarının bir arada bulunacağı eğitim toplantısı gerçekleştireceklerini ifade etti.
     Diğer partilerin il başkanları toplantılarını dahi gerçekleştirmekte zorlandıklarını savunan Erdem, "Biz mütemadiyen teşkilatlarımızla bir araya geliyoruz" dedi.
     Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında her ay il başkanları ve belediye başkanlarıyla Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı düzenlediklerini hatırlatan Erdem, şunları kaydetti:
     "Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı olarak düzenlediğimiz bu programımızda Sayın Genel Başkanımız Başbakanımız da il ve ilçe başkanlarımızla bir araya gelecek. Sayın Başbakanımızın ilçe başkanlarımızla bir araya gelmesi teşkilatımıza ayrı bir motivasyon kaynağı olacak. Öte yandan toplantımızın son dönemlerde ülkemizde yaşanan güzel bir atmosferin içerisinde gerçekleşecek olması da programımıza ayrı bir önem katıyor."
    
     -Geleneksel kampta, çözüm süreci değerlendirilecek-
    
     Öte yandan, bakan, milletvekili, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ve Kurucular Kurulu üyelerinin katılacağı 20. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 3-5 Mayıs tarihlerinde yine Kızılcahamam'da yapılacak.
     Yerel seçimler başta olmak üzere, çözüm sürecinde gelinen nokta ve bundan sonra izlenecek yolun tartışılacağı toplantıda, bakanlar, milletvekillerine çalışmaları hakkında sunum yapacak. Milletvekilleri de Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan'a ve bakanlara, merak ettikleri konular hakkında soru sorabilecek, görüşlerini aktarabilecek.
     AK Partinin geleneksel kampı, Başbakan Erdoğan'ın kapanış konuşmasıyla sona erecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER