ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 19:22

AK Parti'nin Antalya mitingi


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir örgüt lideri var Pensilvanya'da, 99'da buradan kaçıp gitti, 'vatanım' diyor vatanına gelmiyor. 2 yıl kadar önce kendisine davet yaptım. Onların malum olimpiyatları vardı, artık bitti bizim için tabii bunlar. Artık bundan sonra bunların olimpiyatları molimpiyatları diye bir şey bizim dünyamızda yok. Bitti onlar, o defterler kapandı, geçti..." dedi.
Erdoğan, partisinin Antalya'da, Kepez Spor Salonu yanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, "30 Mart seçimlerinin öncesinde AK Parti'ye karşı bir ittifak var mı? Hepsi birleştiler mi? CHP, MHP, BDP bir de yanlarında Pensilvanya'yı aldılar" ifadelerini kullandı.
Pensilvanya'da bir örgüt lideri bulunduğunu belirten Erdoğan, "99'da buradan kaçıp gitti, 'vatanım' diyor vatanına gelmiyor. 2 yıl kadar önce kendisine davet yaptım. Onların malum olimpiyatları vardı, artık bitti bizim için tabii bunlar. Artık bundan sonra bunların olimpiyatları molimpiyatları diye bir şey bizim dünyamızda yok. Bitti onlar, o defterler kapandı, geçti... Çünkü bugüne kadar çok aldattılar. Hatta hatta Türkçe olimpiyatlarında, İstanbul Atatürk Stadyumu'nda öyle bir şey söylendi ki ben de şaşırdım. O gün Peygamber efendimiz oradaymış. Bunu söylediler. Bunlarda garip garip şeyler oluyor. Kendi televizyonun bir dizisinde Peygamberin Efendimiz Miraç'tan iniyor, kamyonete bindiriliyor ve o şekilde götürülüyor" diye konuştu.

-Savaş Ay'ın söyleşisi
Fethullah Gülen'in 1995 yılında Savaş Ay ile yaptığı söyleşide "Ben bugüne kadar bir oy kullandım. Ama bundan sonra oy kullanmayacağım. Hazreti Cebrail gelse diyor, parti kursa yine oy kullanmayacağım diyor. Kusura bakmasın" dediğini anımsatan Erdoğan, bunun nasıl bir meleklere iman anlayışı olduğunu sordu.
"Hazreti Cebrail'in işi gücü yok da gelip parti mi kuracak? Böyle bir mantıksızlık olabilir mi? Böyle bir benzetme olabilir mi? Soruyorum sizlere" diyen Erdoğan, meleklere imanın itikadi bir esas olduğunu söyledi.
Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Sen nasıl böyle bir benzetme yapabilirsin? Oraya oy vermeyeceksin, şimdi bütün efradına tavsiyede bulunuyorsun. Oylarınızı Kılıçdaroğlu'na verin, o olmazsa Bahçeli'ye verin, o da olmazsa BDP'ye verin. Yapılan bu. Fakat ben şuna inanıyorum. 15 gün var. 15 gün sonra, onların ablaları varmış. Bizim ablalarımız burada. Gece gündüz demeden çalışmaya var mıyız? Allah sizden razı olsun. Kapı kapı dolaşacağız. Gelmiş ikna ediyorlar. İkna. Fakat bir hanım kardeşimiz yaşlı olmasına rağmen bunlara güzel cevap verdi. Ama bunlara bir cevap lazım. Nedir o? Siz değil misiniz bizim kızlarımızın başlarını açarak okula gitmesi için fetva veren, siz değil misiniz? Bunlar değil miydi? Bunlar dağıttı, dağıttı. Nerede durduklarının farkında değiller. Üzülüyorum ben o başörtülü kızlarımıza. Onun adına gelip böyle konuşuyorken. Önce onlara şunu söylemek lazım. Siz ubudiyet anlayışını gözden geçirin. Bakın baki hedefler için fani eserler üzerinde inşa yapılmaz, bunu böyle bilelim. Bunlar tutmayacak."

-"Sabrettiniz zafere erdiniz"
Erdoğan, "İmam hatip okullarının orta kısmını kapatanlar bunlar değil miydi? Bu CHP değil miydi? Üniversitelere başörtüyle gidişin önünü kesen bunlar değil miydi? Şimdi imam hatiplerin orta kısmı açıldı mı? Üniversitelere başörtülü gidebiliyor muyuz? Katsayı kalktı mı? İstediğimiz üniversiteye gidebiliyor muyuz? Devlet dairelerinde başörtülü çalışabiliyor muyuz? Ne oldu? Sabrettiniz zafere erdiniz. Ne kadar güzel bir söz. 'Men sabera zafera'. Sabreden zafere ulaşır. Ve bu sabrın sonunda bu oldu. Ne oldu? Türkiye bölündü mü? Başı örtülü, başı açık beraber şu anda okuyorlar. Devlet dairesinde çalışıyorlar. Var mı bir şey? Var mı bir sıkıntı? Normalleşme bu" ifadelerini kullandı.
Kızlarını bu ülkede okutamadığını ve neler çektiğini anlatan Erdoğan, "Uluslararası toplantılarda bana devlet başkanları, başbakanları bunu sorduğunda ben deyince böyle böyle diye, bana sordukları soru şuydu; Sizin ülkenin çoğunluğu Müslüman değil mi? Evet, Müslüman. Nasıl oluyor. Dedim maalesef böyle. Şaşırıyorlardı. Ama hamdolsun. Özyurduna garipsin, özvatanında parya oldu ama sonunda iş aslına rücu etti" diye konuştu.

-"Hepsi bir hizaya geçtiler, aynı safta buluştular"
Said Nursi'nin "Zalimler için yaşasın cehennem" sözünü anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Çıkacak, çıkacak. Hepsi bunun hesabını verecekler, verecekler. Şimdi ben merak ediyorum. Ey Pensilvanya sen bu adamların peşine nasıl takılıyorsun? Nasıl takılıyorsun? Tabii böyle bir ittifakın içinde çok kişiler var. Bir kısım medya var. Ama bizim de burada abilerimiz var. Abiler, 15 gün gece gündüz demeden çalışmaya var mıyız? Kapı kapı dolaşmaya var mıyız? 30 Mart'ı, o zaferi inşallah beraber kutlayacağız. Bazı holdingler, bazı işadamları onlar da rahat durmuyorlar. İşveren örgütleri onlar da rahat durmuyorlar. Onlar da bu aralar dolaşıyor ve sokakları karıştırıyorlar. Hepsi bir hizaya geçtiler, aynı safta buluştular."

-Güvenlik güçlerinin biber gazı kullanması
Başbakan, Türkiye'nin huzuruna, istikrarına, gelecek hedeflerine ve istiklaline yönelik saldırı başlatıldığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Şimdi biz MHP, 'eli kanlı terör örgütüne sempati gösteriyor' deyince MHP Genel Başkanı 'ispat et' diyor. İspata ne gerek var. Attığın twetleri gözün görmüyor mu ey Bahçeli? Genel başkan yardımcılarının, milletvekillerinin, örgütün ekmek yalanına inanıp yaptıkları açıklamaları duymuyor musun ey Bahçeli? Ne ekmeği be? Kimi aldatıyorsun? Kimi aldatıyorsun? Elinde sapanla, yüzü poşulu kişiyi görmüyor musun? Ondan sonra benim polisime hakaret ediyorsun. Ve diyorsun ki bunun katilini bulun. Benim polisimin orada yaptığı ne? Biber gazı kullanmak. Bu tür eylemlerde biber gazı kullanmak güvenlik güçlerinin en doğal, en tabii hakkıdır. Toplumun huzuru için bunu yapıyor. Dolayısıyla biz orada polisimizin attığı adımı kalkıp da kınayamayız. Maalesef bu Pensilvanya polisimizin içine de fitneyi soktu, orayı da karıştırdı. Orada da tabii sıkıntılar meydana getirdi. Maalesef onun da bedelini ağır ödüyoruz, onu da söylüyeyim. Bunlar aileleri birbirine düşürdüler. Aileleri böldüler, parçaladılar. Gezi olaylarına, CHP'nin Genel Başkanına avukatlık yapan sen değil misin ey Bahçeli? Ankara'da Türk bayrağını yakanlara, Taksim'e kızıl bayrak asanlara, camilere saygısızlık yapanlara, başörtülülere saldıranlara avukatlık yapan sen değil misin ey Bahçeli? Sayın Bahçeli, peki CHP Genel Başkanına avukatlık yapıyorsun, peki CHP'nin Tunceli milletvekillerini de savunacak mısın? Onların eylemlerine, onların twetlerine de sahip çıkacak mısın?"
Erdoğan, Türkiye'de çok çirkin ve çok tehlikeli bir oyun oynandığını dile getirerek, yıllarca Türkiye'de en üst düzey devlet adamlarını, bürokratları, siyasetçileri dinleyen ve bunları kaydeden Pensilvanya'nın tehditle, şantajla şu anda siyaseti dizayn etmeye çalıştığını söyledi.
Erdoğan, CHP ve MHP'nin maalesef bu ihanet tuzağına düştüğünü, medya ve iş çevrelerinin bu ihanete su taşıdığını kaydetti.
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER