ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 18:37

AK Parti'nin Aksaray mitingi


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Pensilvanya'nın medyası terör örgütüne destek veriyor. 6 ay önce böyle değildi. Ama şimdi dünkü başlıklara bakın, onu göreceksiniz" dedi.
Erdoğan, partisince Kent Meydanı'nda düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, aşkları, sevdaları, ahde vefaları için Aksaraylılara teşekkür etti.
"Kesik çayır biçilir mi/ Soğuk sular içilir mi/ Bana Aksaray'dan geç diyorlar/ Aksaray tatlı, geçilir mi" diyen Erdoğan, Aksaray'ın 2002'de yüzde 48, 2007'de yüzde 63, 2011'de de yüzde 66 ile AK Parti dediğini anımsattı.
Erdoğan, 30 Mart seçimlerinin Türkiye, Aksaray, millet ve demokrasi için hayırlara vesile olmasını dileyerek, ülkenin demokrasi tarihinin en önemli ve en zor seçimlerinden birine hazırlandığına dikkati çekerek, "Sandıktan umudunu kesenlerin, kaybedeceğini anlayanların, farklı yollara tenezzül ettikleri bir süreçten geçiyoruz. Milletin iktidarından rahatsız olanların kendi iktidarlarını kurmak için, eski Türkiye'ye dönmek için çok kirli tuzaklar kurduğu bir dönemden geçiyoruz" diye konuştu.
-"MHP 3,5 yıl dayandı, bırakıp kaçtı"
Erdoğan, merhum Adnan Menderes'in 19 Mayıs 1950'de "Yeter, söz milletindir" diyerek, CHP'den iktidarı aldığını anımsatarak, şöyle konuştu:
"İktidarı asıl sahibine, millete, yani sizlere teslim etmiştir. İşte şimdi tıpkı merhum Menderes gibi 3 Kasım 2002 seçimlerinde, iktidarı, koalisyonlardan, istikrarsızlıktan, huzursuzluklardan devraldık. Biz de iktidarı asıl sahibine, sizlere, millete teslim ettik. Kimden aldık biliyorsunuz. MHP, DSP, ANAP. 5 yıllığına millet onlara iktidar yetkisi vermişti. Ama MHP 3,5 yıl dayandı, bırakıp kaçtı gitti. Niye? Bunlar bırakın devleti idare etmeyi, verin bunlara 5 koyun, kaybedip gelirler. Biz devraldık. 'Yeter, söz de karar da milletindir' dedik. 12 yıldır Türkiye'yi biz yönetiyoruz, millet yönetiyor, sizler yönetiyorsunuz. Türkiye'ye sizler istikamet çiziyorsunuz. Türkiye için kararı sizler veriyorsunuz."
Seçimlerde vatandaşların desteğine ve uyarılarına baktıklarına işaret eden Erdoğan, bu doğrultuda politikalarını, kararlarını ve istikametlerini belirlediklerini anlattı.
-"Bunların meselesi millet"
Bu durumun birilerini çok ciddi şekilde rahatsız ettiğini, içeride ve dışarıda birilerinin milletin iktidarından ciddi şekilde rahatsız olduğunu dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Ne diyorlardı biliyor musunuz? 'Aksaraylı çoban nasıl ülkeyi yönetir? Aksaraylı esnaf nasıl Türkiye'yi yönetir? Aksaraylı çiftçi nasıl Türkiye'ye istikamet çizer, Aksaraylı öğretmen, Aksaray'daki ev hanımı nasıl olur da Türkiye'nin geleceğinde söz sahibi olur. Bunlar bidon kafalı, bunlar göbeğini kaşıyan adamlar' diyorlardı. Eski Türkiye'de olduğu gibi ülkeyi manşetler yönetsin istiyorlardı. Eski Türkiye'de olduğu gibi ülkeyi holdingler, işverenler, elitler, bir avuç seçkin yönetsin istiyorlardı. Bunların meselesi biz değiliz, bunların meselesi AK Parti değil, bunların meselesi millet, bunların meselesi sizsiniz siz. Görüyorsunuz hiçbir zaman bir araya gelmemiş ve gelemeyecek olanlar şu anda aynı safta buluştu mu? Allah aşkına MHP ile eli kanlı devlet düşmanı DHKP-C'nin bir araya geleceğini söyleseler inanır mıydınız? Artık inanın, zira bir araya geldiler, ittifak yaptılar, aynı safta, aynı hizada buluştular. Birbirlerine en ağır ifadeleri kullanan CHP ile Pensilvanya'nın bir araya gelebileceğini hiç düşünür müydünüz?"
-"CHP ile Pensilvanya aynı safta buluştu"
CHP'nin Said-i Nursi'nin hem dirisine hem ölüsüne zulmettiğini vurgulayan Erdoğan, yine CHP'nin bütün kutsalları ayaklar altında çiğnediğini, Kur'an kurslarını kapattığını, Kur'an öğretmeyi yasakladığını, camileri ahıra, depoya çevirdiğini söyledi.
Erdoğan, CHP ve onun zihniyetinin, yıllarca başörtülü kızlara zulmettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
"İmam hatip okullarının orta kısmını kapattılar. Pensilvanya'ya en ağır sözleri bu CHP söyledi. Meclis'te bizzat Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı, Pensilvanya'ya militan yetiştiriyor öyle dedi. Soru önergesi verdi, Meclis araştırması istedi. Şimdi bu CHP ile Pensilvanya aynı hizada, aynı safta buluştu. Sadece bunlar değil, başka kesimleri, marjinal örgütleri, terör örgütlerini de yanlarına çekiyorlar. Medya bunlara destek veriyor. Pensilvanya'nın medyası terör örgütüne destek veriyor. 6 ay önce böyle değildi. Ama şimdi dünkü başlıklara bakın, onu göreceksiniz. İş adamları, işveren kuruluşları bunlara destek veriyor. Hep birlikte sokakları ateşe vermek, yıkmak, tahrip etmek, huzuru bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar."
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER