ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 16:44

AK Parti'nin Adana mitingi


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Geçmişte siyasi suikast teşebbüsüne girişerek AK Parti'yi kapatmak isteyip bunda başarılı olamayanlar, sizin hükümetinizi örgüt ve bazı partilerin işbirliğiyle kapatmaya çalışıyorlar" dedi.
Çelik, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı mitingden önce yaptığı konuşmada, haftalardır bekledikleri günün geldiğini, Başbakan Erdoğan ve eşinin kente teşrif ettiğini söyledi.
Seçimlerin, diğer seçimlerden farklı anlama büründüğünü belirten Çelik, şunları kaydetti:
"Siz, Türkiye'nin kötü gidişine el koyarak 11 yıl önce Türkiye'nin, bütün prangalarından kurtulması için eski Türkiye'yi tasfiye ederek, milli iradeyi inşa ederek yepyeni bir Türkiye kurdunuz. Şimdi 11 yıl boyunca bu Türkiye'nin yine eski Türkiye'ye döndürülmesi için darbe teşebbüsleri, siyasi suikast teşebbüsleri, çeşitli tertipler, bu hükümete ve AK Parti'ye yöneltildi ama her birini sizin sayenizde geri teptirdik. Şimdi yine sizin milli iradenizi çalmak isteyen, sizin çocuklarınızın geleceğini çalmak isteyen, Türkiye'nin siyasi istikrarına darbe vurmak isteyen bir örgüt ve onun etrafında kümelenmiş muhalefet partileri, yine milli iradeyi çalmak istiyorlar, buna da direneceğiz. Bakın, geçmişte siyasi suikast teşebbüsüne girişerek AK Parti'yi kapatmak isteyip bunda başarılı olamayanlar, sizin hükümetinizi örgüt ve bazı partilerin işbirliğiyle kapatmaya çalışıyorlar. Buna Adanalılar izin vermeyecek."
Çelik, bugün meydanlarda çok sayıda partinin konuştuğunu anlatarak, şöyle devam etti:
"Oy pusulalarında önünüze pek çok partinin amblemi gelecek ama bu işin sadece görüntüsüdür. Aslında Türkiye'de seçime iki parti giriyor. Yeni Türkiye'nin partisi AK Parti ve eski Türkiye'nin partisi olan diğerleri. Bu seçim, artık seçimlerin seçimi haline gelmiştir. Çocuklarınızın geleceğini çalmak isteyen darbe koalisyonuna karşı sizin milli iradenizi gasbetmek isteyen o darbe tertipçilerine karşı en güçlü iradeyi Adanalılar gösterecek. Bakınız, milli irade yoksa Türkiye'de hiçbir şey yoktur. Geçmişte iktidara gelinceye kadar sizin sözünüzü dinleyenler, size kulak verenler, iktidara geldikten sonra baskı gruplarının, çıkar gruplarının, darbe lobilerinin seslerini dinlediler ama ilk defa, AK Parti, iktidara geldikten sonra da sizin sözünüzü dinlemeye devam ediyor ve ne olursa olsun, sizin emanetinize sahip çıkmaya devam ediyor. Biz, size söz veriyoruz ki hiçbir darbe teşebbüsü karşısında sizin iradenizi kimsenin gasbetmesine müsaade etmeyeceğiz. Başbakanımıza ve AK Parti'ye destek çıkan en güçlü irade yine Adana'dan çıkacaktır. Önümüzdeki 15 gün, önümüzdeki 15 yıla imza atacaktır. Şimdi hep beraber AK Parti'ye, milli iradeye ve Başbakanımıza nasıl sahip çıkacağımızı göstereceğiz ve 30 Mart'ta da sandıklara AK Parti damgasını vuracağız."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER