ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 16:10

AK Parti'nin Adana mitingi


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Burak Can Karamanoğlu'nun öldürülmesine ilişkin, "Eli kanlı terör örgüt çıktı, 'bu eylemi biz yaptık' diye açıklamada bulundu. Bu aşağılık olayı bu adice olayı bunlar üstlendiler. Ama bundan saatler sonra CHP'nin başındaki bu genel müdür var ya, o adeta bu örgütü korurcasına kollarcasına, örgütü saklarcasına, 'kimin ateş ettiği belli değil' diyor. Ve utanmadan, sıkılmadan, daha sonra da babasını arayıp başsağlığı diliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı soru önergesi veriyor, örgütü temize çıkarmaya, suçu başka yerlere atmaya çalışıyor" dedi.
Erdoğan, partisince İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingdeki konuşmasına, Adana ve ilçelerindeki vatandaşları selamlayarak başladı.
"Medeniyet şehri adana, bereketli toprakların şehri Adana, yiğitlerin, mertlerin şehri Adana, samimiyetinden, ahde vefandan, bu harekete desteğinden dolayı sizlere sonsuz teşekkür ediyorum" ifadesini kullanan Erdoğan, bugün Adana'da 34'üncü mitinglerini yaptıklarını ve gittiği yerlerden selam getirdiğini söyledi.
Gittikleri her ilde olağanüstü coşkuyla karşılandıklarını, havalimanından meydanlara kadar caddelerin gümbür gümbür, farklı bir heyecanla dolu olduğunu dile getiren Erdoğan, bu sabah İstanbul'u İzmir'e bağlayan Körfez geçişinin, dünyanın 4'üncü büyük asma köprüsünün keson tüplerinin indiriliş törenini yaptıklarını bildirdi.
"Yola böyle çıktık, bizde laf yok icraat var, biz icraatla geliyoruz, lafla değil, 12 yıl hep icraat, icraat, icraat" diyen Erdoğan, bunu Adana'da da gösterdiklerini belirtti.
-"Adana, tarihinde olmamış bir cevabı 30 Mart'ta versin"
Gezi olaylarından beri Türkiye üzerinde çok kirli bir oyun oynanmak istendiğine işaret eden Erdoğan, "Türkiye'deki istikrar bozulmak isteniyor. Türkiye ekonomisi baltalanmak isteniyor. Aktif dış politikamız zayıflatılmak isteniyor. Huzurumuz, kardeşliğimiz, başarıyla yürüyen çözüm süreci zedelenmek isteniyor. Bugün Adana'yı farklı görüyorum, bugün Adana'yı başka, bambaşka görüyorum. Görüyorum ki Adana büyük Türkiye hedeflerine kilitlenmiş vaziyette. Adana 'eski Türkiye' demiyor, 'yeni Türkiye' diyor" değerlendirmesinde bulundu.
Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
"Sizlerle bugün farklı bir muhasebe yapmak istiyorum, farklı bir görüşme yapmak istiyorum, farklı bir buluşmayı gerçekleştirmek istiyorum. Öyle bir muhasebe yapalım ki bu muhasebenin neticesinde bugün bir karar verelim ve bu kararla beraber Adana, tarihinde olmamış bir cevabı 30 Mart'ta versin. Buna var mıyız?
Adana diğer 80 vilayetle birlikte vatanını seven, milliyetçi ama öyle kafatası milliyetçisi değil, laf milliyetçisi de değil eser milliyetçisi eser, vatansever gerçek anlamda, değerlerine bağlı aynı zamanda demokrat bir şehirdir. Adana toprağına sevdalıdır, Adana bayrağına sevdalıdır, Adana milletine, devletine sevdalıdır. İnanıyorum ki Adana Türkiye üzerinde oynanan oyunu en iyi gören şehirlerimizden biridir."
-"CHP artık tamamen şirazeden çıkmış"
Geçen yıl Reyhanlı'da sivillere yönelik alçakça bir saldırı düzenlendiğini belirten Erdoğan, "Orada maalesef 53 kardeşimizi Hakk'a uğurladık. Ne oldu biliyor musunuz? Emniyet güçlerimiz, istihbarat birimlerimiz olayı araştırdı, aydınlattı, zanlıları yakaladı. Ortaya ne çıktı? Bu saldırıyı yapanların CHP heyetini zalim Esed'e götüren kişiler olduğu ortaya çıktı. Bu saldırıya bazı CHP'lilerinin, CHP'nin bazı yandaş medyasının, bazı milletvekili yakınlarının karıştığı anlaşıldı" dedi.
Aradan yaklaşık 1 sene geçtiğini, CHP'nin hala bununla ilgili bir açıklama yapamadığını, iddialara cevap veremediğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:
"Hemen arkasından devlet düşmanı, millet düşmanı, eli kanlı bir terör örgütü hem partimize hem polisimize terörist saldırılarda bulundu. CHP işte bu örgüte sahip çıktı. Şimdi şuraya dikkatinizi çekiyorum, önceki gün İstanbul'da sokak eylemlerinde Giresun'un Alucrasında Burak Can isimli bir kardeşimizi şehit ettiler. Ne oldu? Bu eli kanlı örgüt çıktı, 'Bu eylemi biz yaptık' diye açıklamada bulundu. Bu aşağılık olayı, bu adice olayı bunlar üstlendiler. Çok ilginç, bu örgüt çıkıp 'Bu cinayeti ben işledim' diyor ama bundan saatler sonra CHP'nin o başındaki genel müdür var ya o adeta bu örgütü korurcasına, kollarcasına, örgütü saklarcasına 'Kimin ateş ettiği belli değil' diyor ve utanmadan, sıkılmadan daha sonra da babasını arayıp başsağlığı diliyor. Aynı şekilde CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı çıkıyor, soru önergesi veriyor. Örgütü temize çıkarmaya, suçu başka yerlere atmaya çalışıyor. Oyunu görüyor musun Adana?"
"CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, Allah aşkına, bu CHP'ye gidip de nasıl oy vereceksiniz?" diyen Erdoğan, "Bu CHP'nin artık gözü dönmüş, bu CHP artık tamamen şirazeden çıkmış, sandıkta başarısız olan CHP artık devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerini koruyup kollar hale gelmiş. Bu ne büyük sorumsuzluktur, CHP içinde hiç mi sağduyulu vekil yok, CHP içinde hiç mi sağduyulu yönetici yok. Bu tehlikeli gidişe CHP içinde 'dur' diyecek hiç mi yürekli bir kişi yok" ifadesini kullandı.
-"Dini istismar etmeye çalışıyorlar"
Demokrat Parti karşısında sürekli yenilen CHP'nin, dini istismar ederek, milleti kandırarak oy toplama çalıştığını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:
"1949 yılında Demokrat Partinin kongresinde buranın, Adana delegesi Reşat Güçlü çıkıyor ve ne diyor biliyor musunuz, 'Memlekette irtica vardır, tek sebebi de CHP'dir. CHP bir gün daha ayakta kalabilmek için nasıl Atatürk'ün mirasını satarak yiyorsa Atatürk inkılabını da satarak mülteciye taviz veriyor. Size vesika göstererek ispat ederim' diyor. Devam ediyor, 'Adana mıntıkasında akrep muskası, yılan muskası satılıyor. Üzerinde Halk Parti damgası var, damgasızlar değersizdir' diyor. Bu da çok enteresan. CHP, Demokrat Partiden oy kaçırmak için işte böyle muskaya başvuruyor. Arkasında CHP damgaları olan muskaları gönderiyor, Adana'da parayla satıyorlar, şu anda da aynı şeyi yapıyorlar. Peki şimdi ne yapıyorlar? Şu anda da Pensilvanya'daki zatla işbirliği yaparak dini istismar etmeye çalışıyorlar. Dün muskalardan medet uman CHP, bugün de paralel örgütün muska yerine hazırlamış olduğu birçok projeleri, tabldot gazeteleri vs. bunları dağıtmaya çalışıyorlar. Bunlarda takiye var, bunlarda yalan var, bunlarda iftira var, bunlarda fitne var, bunlarda fesat var."
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER