ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 15:03

"AK Parti'nin 2023 hedefleri gerçek dışı"


 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, 1999 yılında partisinin gündeme getirip, plânlamalarını yaptıktan sonra dokümanlarına taşıdığı 2023 hedeflerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her fırsatta vaat ettiğini belirtti. Taklitçilikle suçladığı AK Parti’nin 2023 hedeflerinin gerçek dışı olduğunu savunan Tanrıkulu, ülkenin enerjisinin bunlarla tüketildiğini öne sürdü.

        Ahmet Kenan Tanrıkulu, AK Parti’nin 2023 yılı hedefleri hakkında TBMM’de Ekonomi Bakanı’na yazılı soru önergesi verdi. MHP'li Tanrıkulu, önergesinde 1999 yılında MHP'nin gündeme getirip, planlamalarını yaparak, dokümanlarına taşıdığı 2023 hedeflerini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın her fırsatta millete vaat ettiğini belirtti.

        "2023 HEDEFLERİ TUTACAK MI, TUTMAYACAK MI?"

        Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın '2023 hedeflerine ulaşmak için eğitim ve yargı alanındaki sorunların çözülmesi gerektiğini yoksa Türkiye'nin 2023 hedeflerinin hayal olmaktan öteye gidemeyeceğini' ifade ettiğini kaydeden Tanrıkulu, şöyle devam etti: "Diğer yandan geçtiğimiz aralık ayında bir toplantıda şimdiki Ekonomi Bakanı ise geçtiğimiz dönemde bakanlık görevini de yürüttüğü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın görev alanı ile ilgili 'ülke sanayisinde bir zihniyet devrimine ihtiyaç olduğunu ve bu üretim yapısıyla 2023 hedeflerinin asla yakalanamayacağını' dile getirmiştir. Daha önce sanayi alanında bakanlık görevi sırasında ülkemizin sanayi ve üretim yapısıyla ilgili dile getirdiği eksiklikleri yerine getirmeyenler, ciddî bir gecikmeden sonra şimdi bizler gibi düşünmeye başladılar. Ama AKP'nin, MHP'den taklit ederek 2011 yılı milletvekili genel seçimleri öncesinde milletimize vaat ettiği hedeflerin tutmayacağını söyleyenler, bu vaatlerin hazırlık aşamasında kendilerinin de olduğunu çok çabuk unuttular. Bugün 2023 hedeflerinin Başbakan tutturulacak derken, kabinenin iki üyesinin ise bu hedeflerin hayal olduğunu dile getirmesi bizim açımızdan enteresan, milletimiz açısından ise inandırıcılık sorunu arz etmektedir. Bu hedefler tutacak mıdır, tutmayacak mıdır?"

        AK Parti'nin 2023 hedeflerinin gerçekleşmesinin bu büyüme rakamları ile mümkün olmayacağını savunan Tanrıkulu, "Türkiye'nin, rekabetçi ve sürdürülebilir bir büyüme sağlamasının yanında makro ekonomik istikrarı zayıflatan sorunlarının önüne geçebilmesi için, sanayinin özgün teknolojisini üretmesi ve cari açığı azaltacak tedbirlerin de süratle devreye sokulması gerekmektedir. Artık ekonomi ile ilgili çevrelerden sonra milletimize de inandırıcı gelmeyen AKP'nin taklit hedeflerinden vazgeçme zamanıdır. Çünkü bu hedeflerin makyajının döküldüğünü milletimiz görmüştür. Ülkemizin enerjisinin bu tip gerçek dışı vaatlerle tüketilmesine son verilmelidir." ifadelerine yer verdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER