ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 19:57

AK Partili vekiller, Kandil'in açıklamsını değerlendirdi


AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, Kandil’de yapılan açıklamayı değerlendirdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "Dağdaki teröristler de aklı selim düşünerek, sürece katkı sunmak zorunda olduklarını biliyorlar. İnşallah süreç akamete uğramadan, sabote edilmeden beklentilere uygun bir sonuçla sonuçlandırılır." diye konuştu.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ise anayasa değişikliğinin Kandil’in bir talebi olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizdi. Örgüt mensupların yurt dışına çıkmasının kanın durması anlamına geleceğini söyleyen Fırat, bugün yapılan açıklamayı olumlu gördüğünü kaydetti. Fırat, "Son aşamadaki talepler... Tabi şu aşamada öyle bir şart öne sürmek kamuoyunda sıkıntı yaratacak bir taleptir. Anayasa’da ve yasada yapılan değişiklikler şu an Türkiye’de yargılanan, cezaevlerinde yatan çoğu insanın serbestleşmesi anlamına da gelebilir. Bazı yasalar değiştirildiğinde tutuklu olan çoğu insanlar, serbest bırakılacaktır. Sonuçta Türkiye Cumhuriyeti demokratikleşiyor. Her açıdan ben bugünkü açıklamayı ve süreci olumlu görüyorum." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER