ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:00

AK Parti'li Özden: Ülkeyi çapulculara bırakmayacağız

AK Partili Özden: Ülkeyi çapulculara bırakmayacağız


AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, "Taksimde üç ağaç için ayağa kalkıp Muğla’da tencere dava ile yürüyenler kendilerine baksınlar. Kışla Parkı'nı imara ve konuta açacaksın. Ardından tencere tava ile yürüyeceksin. Bunlar iki yüzlülük, sahtekârlık yapıyorlar. Biz bu ülkeyi çapulculara bırakmayacağız." dedi.

Yüksek Özden, partisinin İl Özel İdare toplantı salonundaki İlçe Danışma Kurulu toplantısında son günlerde yaşanan Gezi Parkı eylemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çelebi Türkiye'de her üç yılda bir demokrasinin test edilmeye çalışıldığını belirtti. Çelebi, “Adnan Menderes’i bir hiç uğruna astılar. Bizim korkacağımız hiçbir şey yok. Şu son 17 günde yaşadıklarımız ortada. Biz kimseden korkmuyoruz. Allah’tan başka kimseden de korkmayız." diye konuştu.

Muğla Milletvekili Özden ise ülke üzerinde hep aynı oyunların oynanmaya çalışıldığını belirtti. Özden, "150 yıldır aynı düşüncedeler. Şubat 2013 tarihinde bazı köşe yazarları bunları yazdı. Menderes’e de 'diktatör' dediler. Adnan Menderes’in son sözü 'Aziz milletime saadet dilerim' oldu. O gün Menderes'i asanlar, bu gün aynı insanlar. Tayyip Bey için 'sert konuşuyor' diyorlar. Adnan Menderes yumuşak konuştu da ne oldu? Bunların millî iradeye tahammülü yok. 63 yıldır millet bunlara iktidar vermedi vermez de. Bu ülkede 3 yılda bir demokrasi testi yapmaya çalışıyorlar. Bizim tanıdığımız tek irade millet iradesidir. Bunlar sandıkta gelemeyeceklerini gördüler. Başkalarını getirmeye çalışıyorlar. Bunları artık ordu da dinlemez." ifadelerini kullandı.

Vatandaşların kullandıkları giyim eşyalarını ve çalıştıkları bankalara da dikkat etmeleri gerektiğini belirten Özden, "Ben bundan sonra cebimdeki kredi kartı hangi bankanın ona bakıyorum. İçtiğim suyun markasına bakıyorum. Giydiğim ayakkabıyı ve gömleği nereden aldığıma bakıyorum. Verdiğim paraların nerelere ne amaçla kullanıldığına bakıyorum. Ben artık bunlara dikkat ediyorum. Sizler de dikkat edin." şeklinde konuştu.

Özden, Taksim’deki Gezi Parkı protestoları sonrası oluşan tabloyu da değerlendirerek, "Taksimde üç ağaç için ayağa kalkıp Muğla’da tencere dava ile yürüyenler kendilerine baksınlar. Kışla Parkı'nı imara ve konuta açacaksın. Ardından tencere tava ile yürüyeceksin. Bunlar iki yüzlülük, sahtekârlık yapıyorlar. Biz bu ülkeyi çapulculara bırakmayacağız." dedi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER