ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 15:27

AK Parti'li Özdağ: Burada bir sabotaj var


AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, yaşanan tutanak tartışmaları ile ilgili, “Ben burada bir sabotaj olduğunu düşünüyorum. Akan kandan nemalananların, gerek siyasi statü elde etmek noktasında gerekse Türkiye’yi büyütmemek noktasında rant devşirenlerin, vesayetçi yapıyı yürütmek isteyenlerin bir sabotajı, provokasyonu, ajitasyonu olarak değerlendiriyorum.” dedi.

    Milletvekili Selçuk Özdağ, tutanak tartışmaları ile ilgili Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) açıklamalarda bulundu. Özdağ,“Devlet yetkilileri açıklama yapmadığı sürece bu tutanaklara itibar edilmemeli. Mesele gazetecilik başarısı olarak değerlendirilmemeli. 30 yıldır kanayan bir yara ile ilgili çözüm süreci yürütülürken, medya mensuplarının da devlet yetkililerinin de suhulet ile hareket etmeleri gerekiyor.” diyerek, Türkiye’nin büyümesini istemeyenlerin bulunduğunun da göz önüne alınması gerektiğini aktardı.

    "SÜRECE, TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMESİ OLARAK BAKILMAMALI"

    Benzer süreçlerin İrlanda, İngiltere, İspanya gibi ülkelerde de yürütüldüğünü kaydeden Özdağ, “Ben burada bir sabotaj olduğunu düşünüyorum. Akan kandan nemalananların, rant devşirenlerin gerek içeride gerek dışarıda, gerek siyasi statü elde etmek noktasında, gerekse Türkiye’yi büyütmemek noktasında rant devşirenlerin vesayetçi yapıyı yürütmek isteyenlerin bir sabotajı, provokasyonu, ajitasyonu olarak değerlendiriyorum.” şeklinde konuştu.

    AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, sürece Türkiye’nin bölünmesi olarak bakılmaması gerektiğini söyleyerek, “Bölünme şimdiye kadar olmadı bundan sonra da olmaz, olmayacaktır. Ben bu görüşmelerin Türkiye’nin ve insan haklarının, 74 milyonun galibiyeti olarak değerlendiriyorum. Bir noktada PKK’nın da KCK’nın da mağlubiyeti olarak değerlendiriyorum. Çünkü akan kan çözüm getirmemiştir. Türkiye bölünmez, demokratik özerklik olmaz. Çünkü o bölgede Araplar yaşıyor, Kürtler yaşıyor, Türkmenler yaşıyor, Kırgızlar, Ermeniler yaşıyorlar. PKK hedefine ulaşamamıştır. Bugün yapılan görüşmeleri doğru buluyorum.” ifadesini kullandı. Özdağ, devletin üniter devlet yapısından da taviz vermeyeceğini kaydetti.

    “DSP-MHP-ANAP İKTİDARI DÖNEMİNDE DE GÖRÜŞMELER YAPILIYORDU"

    AK Parti milletvekili Özdağ, DSP-MHP-ANAP iktidarı döneminde de bu tür görüşmelerin MİT ve askerler vasıtasıyla yapıldığını belirterek, şöyle devam etti: “Ama siyasi irade bu görüşmelerden ya haberdar edilmiyordu veya siyasi irade haberdar olmak istediğinde, ‘bu iş sizin işiniz değil’ diyorlardır. Aynısını Yıldırım Akbulut’a söylemişlerdi, Milli Güvenlik Kurulu’nda… Oysa her iş siyasi iradenin işidir. Şimdi ise bu görüşmelerden siyasi iradenin haberi var.”

    Geçmişte devletin içinde devletçikler olduğunu, kendisini millet iradesinin üzerinde gören kurum ve kuruluşlar bulunduğunu kaydeden Selçuk Özdağ, “Demokrasilerde bütün senaryoları halk yazar. Kimin aktör, kimin figüran olacağına halk karar verir. Roller de sandıkta dağıtılır. Şimdi sandık hakim, millet hakim, siyasi irade hakim. Herkesle yapmış olduğu görüşmeleri millet adına yapıyor, devlet adına yapıyor, Türkiye’nin selameti adına yapıyor. O nedenle siyasi irade konuya hakimdir. Yapılan muhalefetin de sağlıklı olmadığına inanıyorum. Muhalefeti akan kanı durdurmak adına yapmıyorlar. Bu bir noktada AKP iktidarının hazımsızlığıdır.” açıklamasını yaptı.

    “BÜTÜN YAPILANLAR, AK PARTİ’NİN İKTİDARDAN UZAKLAŞTIRILMASI VE TÜRKİYE’NİN BÜYÜTÜLMEMESİ ADINA YAPILIYOR”

    Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti iktidar olduğundan itibaren Türkiye’de vesayetçi yapıların hiç doğru durmadıklarına işaret ederek, "Zaman zaman partiyi kapatma noktasına geldiler. Zaman zaman üniversiteler vesayetçi yapılara soyundular. Zaman zaman ideolojik yargı soyundu, mezhepsel yargı noktasında tecelliler gözledik. Aynı şekilde AK Parti’nin gazete küpürleri ile kapatılma davasını seyrettik. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 367 garabetini gözlemledik. Ama millet iradesi ve sağduyu galip geldi. Ben bütün yapılanların AK Parti’nin iktidardan uzaklaştırılması adına, Türkiye’nin büyütülmemesi adına yapıldığına inanıyorum. Buna rağmen milletin sağ duyusu, tarihi birikimimiz, gelecek umudumuz hem AK Parti'ye karşı yapılan oyunları bozmaya yetecek, hem de akan kanı durdurmaya yetecektir.” dedi. Özdağ, tutanak krizinden, sürecin etkilenmeyeceğini sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER