ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2014 Salı 17:52

AK Partili Menderes Türel görevini devretti

AK Partili Menderes Türel görevini devretti


AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğü sırada yerel seçimlerde Antalya Belediye Başkanı olan Menderes Türel, görevini Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevinde olan Abdulhamit Gül’e devretti.

Yerel seçim sonuçları kapsamında yüzde 36,4 oy oranı ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Menderes Türel, AK Parti Genel Merkezi’nde yürüttüğü Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini Abdulhamit Gül’e bıraktı. Genel Merkez’de yapılan devir teslim töreninde konuşan Türel, Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın AK Parti’deki en önemli başkanlıklardan olduğuna değindi. Türel şunları söyledi: “AK Parti bir yerel yönetim başarısı üzerine temellerini oluşturmuş ve Başbakan’ın İstanbul’da ortaya koymuş olduğu mucizevi başarı AK Parti’nin temellerini de oluşturmuştur. O yüzden biz zaman zaman kendimize bu işten paye çıkartırız. Bizim Genel Merkez’de her Genel Başkan Yardımcımız önemlidir. Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın biraz önemli olduğuna ilişkin kendimize pay çıkartırız.” Türel görevi devrettiği Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül’e yeni görevinde başarılar diledi.

Türel’den aldığı görevi başarıyla yerine getirmek için çalışmalara devam edeceklerine değinen yeni Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gül, “Türkiye’de her bölgede oy alabilen, her bölgedeki farklı kesimlerden oy alan AK Parti’dir. Bu seçimlerde de yüzde 45,5 ile de bu teveccühü göstermiştir. Yaklaşık yüzde 60 belediyeleri devralan, seçim sonuçlarıyla birlikte yeni bir çalışmaya ve seçim sürecinde verilen projelerin hangi şekilde uygulandığı ve ne şekilde milletimizin sözlerinin yerine getirip getirmediği konuları hakkında alacağımız destekle çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diye konuştu. Başkan Türel, mesai arkadaşlarıyla tek tek vedalaştıktan sonra hatıra fotoğrafı çektirerek Genel Merkez’den ayrıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER