ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 15:11

AK Partili kadınların hedefi 100 bin fidan

AK Partili kadınların hedefi 100 bin fidan


Türkiye genelinde başlatılan 81 ilde 81 AK Kadınlar Ormanı kampanyası çerçevesinde 3,5 milyon kadın üye için birer fidan dikiliyor. '1 Kadın 1 Ağaç' sloganı ile başlayan harekette AK Parti Kayseri Kadın Kolları tarafından hedeflenen 100 bin adet fidanın ilk etapta bin adedi dikildi.

    Güneşli bölgesindeki fidan dikim törenine, Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırdaşı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin eşi Neşe Özhaseki, Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ın eşi Hikmet Yıldız, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, il ve ilçe kadın kolları katıldı.

    Törenin açılış konuşmasını yapan Kayseri Orman Bölge Müdürü Ahmet Kara, fidan dikmenin tüm insanlar tarafından sevilen ortak bir faaliyet olduğunu söyledi. Kara, “Peygamber Efendimizin de bizlere buyurduğu gibi kıyamet koparken dahi elinizde bir fidan varsa onu dikin' buyruğunu gerçekleştirmek için toplandıklarını belirterek, " İçinde bulunduğumuz alan, Güneşli toprak muhafaza ve ağaçlandırma sahası. Bugün 2 bin 264 dönüm alanı ağaçlandırmak için buradayız. 195 bin kilometresi Eskkavatör ile Gradoni şeklinde toprak işlemesi yapılmıştır. AK Parti Kadın Kolları'nın da katkılarıyla bu alana yaklaşık 100 bin fidan dikmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

    AK Parti Kayseri İl başkanı Ömer Dengiz de, AK Kadınlar Hatıra Ormanı adının bile insanı gururlandırdığını belirterek şunları söyledi: "AK Parti ile birlikte, 2010 ve 2011 yıllarında yapılan çalışmalarla kadına verilen pozitif ayrımcılık felsefesi ile birlikte çıkılmış olan bu yolda, AK Kadınlar Hatıra Ormanı çok anlamlı bir çalışma diye düşünüyorum. Bu ormanın geleceğimize olan katkısıyla birlikte hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu ormana katkısı olan herkese de teşekkür ediyorum."

    Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, konuşmak için kürsüye geldiği sırada, Ada ve Bora adlı 2 kardeşin bir çam fidanını dikmeye çalıştıklarını görünce 'Onların da artık bir dikili ağacı olacak' şeklinde ki sözleri büyük alkışla karşılandı.

    AK Parti Kadın Kolları Başkanı Venhar Pakırdaşı ise bugün burada 81 ilde başlatılan AK Kadınlar Ormanı ağaç dikim töreninin Kayseri ayağını gerçekleştirmek için buluştuklarını belirtti.

    Konuşmaların ardından fidanların dikimine geçildi. İlk fidan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına dikildi. Fidan dikiminin ardından da törene katılan misafirlere, etli bulgur pilavı, ayran ve aşure ikram edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER