ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 20:58

AK Partili kadın vekiller, Genç’i şikayet etti


CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik sözlerine AK Partili 19 kadın milletvekilleri düzenledikleri basın toplantısı ile tepki gösterdi. Kadın vekiller, CHP’li Genç’i önce kınadı ardından tüm topluma ve kadın sivil toplum kuruluşlarına şikayet etti.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in, TBMM Genel Kurulu’nda sarf ettiği, “18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Fatma Hanım bir dergi hazırlamış. Ön sözünde ‘Çanakkale Zaferi'nin çok kıymetli komutanlar tarafından kazanıldığı’nı diyor ama ‘Atatürk’ kelimesini ağzına almıyor. Bu ‘Atatürk’ kelimesini almak sizi çok mu rahatsız ediyor? Acaba Atatürk bu cumhuriyeti kurmasaydı siz şimdi hangi devletin vatandaşıydınız ve o makamda oturacak mıydınız? Eğer zaten otursaydınız hangi tarikat mensubu bir kitlenin bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz? Yani, bu Atatürk'ün getirdiği nimetleri inkâr etmeyin.” şeklindeki sözlerine, AK Partili kadın vekiller düzenledikleri basın toplantısı ile cevap verdi.

Kadın vekiller adına söz alan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, “Tarih boyunca kadınlarımız başta Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, Nene Hatun ve adlarını şu anda anamayacağımız tüm kadınlarımız ülkenin birik ve bütünlüğü için cansiperane çalışmışlardır. Bugün biz seçilen vekiller olarak aynı yolda yürüyoruz.” dedi.

Genel Kurul görüşmelerinde CHP’li Genç’in ‘akıl, mantık, ahlak ve izan almayan’ bir soru yönelttiğini belirten Gönül, Hiçbir kutsalı olmayan bu kişiyi tüm kamuoyuna özelikle kadın sivil toplum kuruluşlarına şikayet ediyor ve kınıyoruz.” diye konuştu.

Gönül, Meclis’te bu tür konuşmaların yer almaması gerektiğini de ifade etti. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER