ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 12:11

AK Partili gençlerin kardeşlik projesi


AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları, 'Ecdadın İkliminde Kardeşlik' sloganıyla farklı illerdeki gençleri buluşturuyor.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukcu ve Üniversiteler Başkanı Nureddin Çelik, Konya’dan 45 üniversite öğrencisi, İstanbul’dan aralarında Somalili ve Filistinlilerin de olduğu 28 üniversite öğrenci ile birlikte Diyarbakır ve Elazığ illerini gezdi.
Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Koca ve il teşkilatındaki gençler, Zafer Çubukcu ile Türkiye’nin en genç milletvekili Bilal Macit ve diğer misafirlerine, Dicle Üniversitesi, Ulu Cami, On Gözlü Köprü ve Peygamberler Kabri Eğil gibi şehrin önemli tarihi, manevi ve kültürel yerlerini gezdirdi.

Çubukçu, farklı illerden gençlerin birbirinin kültürlerini tanıyarak kardeşliklerinin pekiştirilmesini amaçladıklarını anlattı.

Elazığ'ı da yakından tanıyan misafir öğrenciler Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile de bir araya gelerek sohbet etti. İyi vakit geçirdiklerini söyleyen misafir gençler, Türkiye’nin farklı kültürel zenginliklerini görme ve farklı illerinden gençlerle tanışma fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER