ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 12:00

AK Parti'den Van çıkarması


AK Parti, yerel seçim çalışmaları kapsamında bu hafta sonu yaklaşık 35 milletvekiliyle Van'da alan çalışması yaparak, merkez ve ilçelerde vatandaşlarla bir araya gelecek.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, AK Parti Genel Merkez teşkilatı, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar'a yönelik çeşitli saldırılar üzerine, çok sayıda milletvekiliyle Van'a gidecek.
Van'da barış, kardeşlik ve dostluk havasında bir seçim çalışması yapılabileceğini herkese göstermek isteyen AK Partili milletvekilleri, AK Parti iktidarının Van depreminden sonra şehre yapılan yatırımları, şehirdeki büyük değişimi ve AK Partili diğer projelerini vatandaşlara anlatmayı amaçlıyor.

AK Partili yaklaşık 35 milletvekili ile Genel Merkez Kadın Kolları yöneticilerinin katılacağı programların ilk gününde basın toplantısı düzenlenecek ve 15 ekip oluşturularak Van merkezde yerel seçim çalışması yapılacak. Şehir merkezindeki başta esnaflar olmak üzere tüm vatandaşlara ulaşmayı hedefleyen AK Partili milletvekilleri, günün akşamında da şehrin iki ayrı yerinde düzenlenecek yemekte vatandaşlarla bir araya gelecek. Kadın milletvekilleri, kadın sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kadın kanaat önderleri ve ev hanımlarıyla yemekte buluşurken, erkek milletvekilleri de başka bir yemek organizasyonunda projelerini anlatacak.

Milletvekilleri yemeğin ardından da çalışmalarına devam ederek, yaklaşık 100 farklı evde toplantılar düzenleyecek, sohbet ortamında yerel seçim çalışmalarını ve projelerini sunacak.
Pazar günü de Van'ın ilçelerinde ilk olarak kahvaltıda vatandaşlarla bir araya gelmeyi amaçlayan milletvekilleri, gruplar halinde ilçelerde temaslarına devam edecek.

Çalışmalara ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Van Büyükşehir Belediye başkanlığını ve ilçelerde başkanlıkları kazanmak için büyük çaba sarfettiklerini belirterek, hafta sonu yapılacak çalışmalarda tüm vatandaşlara ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
"Ellerimizde karanfillerle, güler yüzümüzle, dostluk, barış mesajlarıyla Van'da değişimin müjdesini vermek istiyoruz" diyen Nebati, Van'daki çalışmaya her bölgeden milletvekilinin katılacağını, diğer bölgelerde de benzer çalışmaların yine milletvekilleri tarafından yürütüleceğini söyledi.

Nebati, "Biz, Van'ı alacağımızın müjdesini vermeye gidiyoruz. Van'ın büyükşehir ve bir çok ilçe belediyesini alacağız. Bu kararlılığımızı göstermek üzere gidiyoruz, dostça, kardeşçe ve bir yılı aşkın süredir devam eden barış sürecinin Türkiye'ye kazandırdıklarını kendi gözlerimizle görmek ve anlatmak üzere gidiyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER