ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2013 Salı 19:08

AK Parti'den ilk açıklama

AK Partiden ilk açıklama

Hüseyin Çelik: Herkes hukuk önünde eşittir


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada 'Hukuk Devleti'nde, herkes hukuk önünde eşittir.

İstanbul’daki rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, açıklama yaptı.

Çelik, "İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bazı soruşturmalar kapsamında, bugün sabah saatlerinden itibaren bazı operasyonlar yapılmış ve bir kısım göz altına almalar gerçekleşmiştir.

İktidarımız, iş başına geldiği günden beri, yolsuzluk ve usulsüzlükler konusunda azamî hassasiyet göstermiş, bundan sonra da aynı hassasiyeti göstereceğinden Kimsenin şüphesi olmamalıdır.

 Hukuk Devleti'nde, herkes hukuk önünde eşittir. Ak Parti olarak gerçeğin ortaya çıkarılması hususunda yapılması gerekenlerin eksiksiz yapılmasını istiyoruz.

İnsanlar hakkında, bağımsız yargı nihaî karar tesis etmeden, masumiyet karinesinin göz ardı edilmemesi gerektiği hususu da unutulmamalıdır" dedi.

AA

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER