ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:46

AK Parti'den erken seçim açıklaması

AK Partiden erken seçim açıklaması

AK Parti MKYK toplantısı sona erdi. Hüseyin Çelik'in MKYK sonrası erken seçim iddialarına yanıt verdi.


Kuzey Afrika gezisinden dönen Başbakan Erdoğan, AK Parti MKYK’yı bugün İstanbul’da topladı. Toplantıda Gezi Parkı eylemleri de masaya yatırıldı. Toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ''Erken seçim iddiası mesnetsiz'' dedi.

Kuzey Afrika temaslarını tamamlayarak Türkiye'ye dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partinin en üst düzey karar organı olan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nu (MKYK) toplantıya çağırdı.

AK Parti İl Başkanlığı’nda saat 13.00'te başlayan ve yaklaşık 5 saat süren toplantıda 12 gündür devam eden Gezi Parkı eylemleri de masaya yatırıldı.

'ERKEN SEÇİM İDDİASI MESNETSİZ'

Toplantı sonrası açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, şunları söyledi:

''Bir gerçeği sizinle paylaşmak isterim. Bazı basın yayın organlarında erken seçim iddiası var. Bu iddianın tamamen mesnetsiz, tamamen gereksiz, asparagas demeyeceğim ama hayal mahsulü olan bir iddia olduğunu ifade etmek isterim. Evet, önümüzde bir seçim var, o da malumunuz Mart 2014'tedir. Mart sonunda mahalli idareler seçimleri yapılacaktır.

Daha sonra Ağustos ayında insanımız, ülkemiz Cumhurbaşkanı'nı seçecektir, 2015 Haziran ayında da genel milletvekili seçimi yapılacaktır. Artık Türkiye'de istikrar var, Türkiye'de siyasi istikrar var, AK Parti ile belirsizlikler ortadan kalkmıştır. Seçimlerin zamanında yapıldığı ve mutlaka zamanında yapılması gereken bir dönemdeyiz."

ERDOĞAN-ÇİÇEK GÖRÜŞMESİ

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın, toplantı sonrası TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde bir araya geleceği öğrenildi.

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER