ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 16:37

AK Parti'den bir istifa haberi daha

AK Partiden bir istifa haberi daha

AK Parti Ağrı İl Başkan Abbas Aydın, il yönetimi olarak istifa ettiklerini bildirdi.


Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, yönetim kurulundaki dava arkadaşlarıyla görevlerinden istifa ettiklerini ifade etti.
2001 yılında AK Parti kurucu il yönetiminde siyasi hayatına başladığını ve 5 yıldır AK Parti Ağrı İl Başkanı olarak görev yaptığını vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:
"Yerel seçimlerden sonra adayımızdan teşekkür beklerken, adayımızın basında çıkan beyanlarına cevap vermek istemiyordum. Yanlış adayla seçime girdik. Gerisi teferruattır. Gaziantep Milletvekilimiz sayın Şamil Tayyar bey düşüncemizi ve hissiyatımızı ifade etmiştir. Defalarca yuhalanan, şeffaf olmayan, güvenirliğini kaybetmiş, mahkemede yargılanan, koruma ordusu ile dolaşan ve halkın içine çıkamayan birinin aday olması talihsizlik olmuştur. Bir idareci 5 yılda 9-10 defa cep telefonunu değiştiriyorsa artık siz düşünün nasıl bir idarecilik yaptığını."
AK Parti'nin Ağrı'daki oy oranının gerçek manada ve yerel anketlerde yüzde 65-70 bandında olduğunu kaydeden Aydın, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"BDP'nin ise yüzde 25-30 bandındadır. Yakında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy oranının belirtilenin üzerinde olduğu görülecek ve anlaşılacaktır. Gerek şifahi, gerekse yazılı raporlarımızla adayın kim olursa olsun ama mutlaka değişmesi gerektiğini ifade etmiştik ancak özellikle oda ve STK başkanlarımızın görüşlerinin, Genel Merkez'e aksi bir şekilde yansıtıldığı, anketleri maniple ederek yetkililerimizin yanıltıldığını üzülerek müşahede etmiş bulunmaktayım. Ne kadirşinas Ağrı halkı ne de Ağrı AK Parti ailesi olarak, bunları hak etmemiştik. Bütün bunları yapanları Allah'a havale ediyorum."
Aydın, bu süreç sonunda görülen lüzum üzerine yönetim kurulundaki dava arkadaşlarıyla görevlerinden istifa ettiklerini belirtti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER