ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 14:30

AK Parti TBMM Grup Toplantısı


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart seçimlerinin Türkiye, demokrasi ve milli irade için dönüm noktası olacağını belirterek, "30 Mart'ta kimin nerede belediye başkanı olduğu veya olacağı değil, hangi partinin kazandığı önemli. Çünkü AK Parti'nin kazanacağı her belediye farklı bir mesaj olacaktır, farklı bir anlam ifade edecektir" dedi.
Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, siyasi iradenin yargıya müdahale ettiğinin iddia edilmemesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Millete hesap verecek olan siyasi iradedir. Bizim dışımızda kimse gidip de millete hesap vermiyor, biz hesap veriyoruz. Millet önünde kendisini hesaba çekecek olan siyasi iradedir. Öyleyse, siyasi kararları verecek ve uygulayacak olan da siyasi iradedir. Siyasi ve milli iradenin çalınmasına asla göz yummayacağız. Eğer siyaset yapmak istiyorsan, o zaman bunun tek yolu var. Bütün görevlerini bir kenara koyarsın, siyaset içerisinde yerini alırsın. Bunun tek çıkış yolu budur. Şu anda kardeşlerim oyun bozulmuştur oyun. Oyun bozulduğu için rahatsızlar. Milli irade ve hükümetimize kurulan tuzak, bir kez daha alt üst olmuştur. Millet hem kendi iradesine hem hükümetine sahip çıkmış ve bu oyunu bozmuştur. 30 Marta kadar, her ne boyutta olursa olsun sergilenecek her sabotajı, tehdidi, tuzağı da Allah'ın izniyle milletimizle birlikte, sizlerle bozacağız."
Başbakan Erdoğan, 11 yıl boyunca bir çok oyunu bozduklarını, tuzağı alt üst ettiklerini, bu badireyi de aştıklarını ve aşacaklarını söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:
'Hepimiz çok sağlam duracağız. Daha fazla dayanışma içerisinde olacağız. 30 Mart seçimleri Türkiye, demokrasi, milli irade için inşallah bir dönüm noktası olacak. 30 Mart'ta kimin nerede belediye başkanı olduğu veya olacağı değil, hangi partinin kazandığı önemli. Çünkü AK Parti'nin kazanacağı her belediye farklı bir mesaj olacaktır, farklı bir anlam ifade edecektir. Çünkü burada kaybedenler lobisi, eski Türkiye'nin kaybedenleri inanın milletten en son darbeyi alacaklardır. İşte o zaman Türkiye'nin önünde evelallah engel kalmayacak, demokrasinin önünde evelallah engeller son bulacak, çözümün önünde engel kalmayacak, daha fazla demokratikleşme adımı atacağız, daha fazla reform yapacağız. Toplumun her kesimini rahatlatacak adımlar atacağız. Şimdiden bazı demokratikleşme hazırlıklarını başlattık, bu tuzakları bozdukça, bu engelleri aştıkça, Türkiye'nin ufkunu daha da açacak, hiç bitmeyen bir baharı karşılayacağız. Geçen yıl bildiğiniz gibi, ilkbahar Doğu ve Güneydoğu için bir milat olmuş, kalıcı bir bahara dönüşmüştü. O baharın sıcaklığını bugün hep birlikte yaşıyoruz, artık şehitler gelmiyor. Ama birileri hasretle şehitler gelsin diye bekliyor. Hep bunun gayreti içerisindeler. İnşallah 30 Mart'ta yeni bir dönemle birlikte, tüm Türkiye bitmeyen bir bahara kavuşacak.
Sizden son bir ricam şudur: Şurada 2 ay var. 2 ay içerisinde tün ana kademelerimiz, kadın ve gençlik kollarımız durmaksızın kapı kapı dolaşmak suretiyle, 'neler yaptık, neler yapıyoruz?'... Çünkü bizim anlatacağımız çok şey var ama muhalefetin anlatabileceği hiç bir şey yok. Neler yaptığımızı en ücra köşeye kadar teşkilatımız anlatacak. Bizim en büyük gücümüz sizsiniz. Şu anda 9.5 milyon üyeye sahip olan AK Parti genciyle, kadınıyla, ana kademesiyle yoğun bir çalışma içerisine girecek, bunun gereğini yapacağız. Bunun gereğini yaptığımız anda, bilesiniz ki sevgili kardeşlerim, bu hareketin yükselişini kimse durduramaz. Aynı kararlılıkla yola devam edeceğiz."
Erdoğan, Van'dan Ankara'ya gelen otobüsün Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'nde kaza yaptığını ve bu kaza neticesinde 9 vatandaşın öldüğünü, 38 vatandaşın da yaralandığını belirterek, ölenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.
(sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER