ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 13:43

AK Parti, sosyal medyayı daha etkin kullanacak


Gündelik hayatın bir parçası haline gelen sosyal medya kullanımı, geniş halk kitlelerine ulaşmada etkili bir mecra haline gelince siyasi partilerin de ilgi alanına girdi. AK Parti, bu mecrayı iyi kullanmak için konunun uzmanları ile aynı masa etrafında bir araya gelerek sosyal medyanın nasıl kullanılabileceğini mercek altına aldı. Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, önlerinde 3 önemli seçim bulunduğunu belirterek bu seçimler öncesinde propaganda stratejilerinin belirlenmesinde bu alanların nasıl etkili şekilde kullanılacağını tartışacaklarını anlattı.

AK Parti Genel Merkez Araştırma Geliştirme Başkanı tarafından hazırlanan çalıştaya sosyal medya aktörlerinin yanı sıra AK Parti Kurmaylarından Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, İstanbul Milletvekili Bülent Turan ve akademisyenler katıldı.

Malta Köşkü'nde yapılan çalıştayın açılış konuşmasını yapan Soylu, AK Parti'nin sosyal medyada nasıl yer almak istediğine, sosyal medyayı nasıl kullanmayı hedeflediğine dair açıklamalarda bulundu. Soylu, değişimin, siyatesi ve siyasetçiyi çarpıcı şekilde etkilediğini belirterek sosyal medyanın gündelik hayata etkisini rakamlarla ifade etti. Soylu, " 7 milyon aktif twitter kullanıcısının, 32 milyon Facebook kullanıcısının, sayısı tespit edilemeyecek kadar çok olan Türkçe içerikli blog ve video paylaşımının olduğu dinamik bir ülkede yaşıyoruz. Türk kullanıcılar ortalama her saniyede 20 tweet atıyor, gençlerimizin yaşadığı hanelerin yaklaşık yüzde 72'sinde bilgisayar bulunuyor." diyen Soylu, akıllı telefon satışlarında ve kullanım oranları itibariyle de dünyada dikkat çeken bir nicelik yakalandığını belirtti.

Siyasi parti olarak bu imkanlardan yararlanmayı düşündüklerini ifade eden Soylu, sosyal medyada nasıl yer alacaklarına ilişkin uzmanların görüşlerinden yararlanacaklarını ifade etti. Soylu, "Peş peşe yaşacağımız 3 önemli seçim arefesinde propaganda stratejilerimizi belirlerken sosyal medyada etkili şekilde var olmanın yollarını uzmanların görüş ve önerileri ışığında paylaşacağız." değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER