ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 15:21

"AK Parti Seçim Beyannamesi" ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Buyursun CHP, bunları da dinlesin. Buyursun MHP, bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla hükümete, milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun, kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için konulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. CHP'nin ipleri, hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir" dedi.
Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Toplantısı'ndaki konuşmasında, partisinin siyaset anlayışının eser ve hizmet üzerine kurulu olduğunu söyledi.
"12 yıl önce 'Şırnak'a, Iğdır'a havalimanı yapılacak' denseydi, kim inanırdı?" diye soran Erdoğan, şu anda Iğdır, Ağrı ve Kars'ta havalimanı bulunduğunu ve göreve geldiklerinde 26 olan havalimanı sayısını 52'ye çıkardıklarını anlattı.
Erdoğan, ülkede 79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığına işaret ederek, göreve geldikten sonra 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını bildirdi.
Şu anda hastanesi olmayan ilin kalmadığını ve artık hastanelerin eskisi gibi ilkel olmadığını vurgulayan Erdoğan, "İlacını bulamayan hastalarımız şimdi istediği eczaneden gidip ilacını alıyor mu? Soruyorum? Yolsuzlukların olduğu bir ülkede bunları yapabilir miydiniz? Bunları alabilir miydiniz? Okullarımız ortada, elhamdülillah. 76 üniversiteyle girdiğimiz bu yolda 175 üniversiteye çıktık. Üniversitemizin olmadığı il kalmadı. Bunları bu iktidar gerçekleştirdi" şeklinde konuştu.
-"90 yaşında olmakla avunuyor"
Erdoğan, "Bütün bu adımlar atılırken, eğitimde bu devrimler yapılırken, sağlıkta bu devrimler yapılırken, ulaşımda bu devrimler yapılırken, enerji altyapısında bu devrimler yapılırken işte bakın şimdi şu CHP'ye" diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ne diyor? Ben 90 yaşında bir partiyim. 90 yaşında olmakla avunuyor. Soruyorum, 1938'de Gazi Mustafa Kemal'in vefatından sonra bu ülke için ne yaptınız? Hangi eseriniz var? Hangi hizmetiniz var? Ben söyleyim. Gazi Mustafa Kemal'in resimlerini Türk Lirası üzerinden, banknot üzerinden çıkarmaktan başka hiçbir maharetleri yok. Gazi Mustafa Kemal'in resmini çıkardılar, oraya İnönü'nün resmini koydunuz. Posta pullarının üzerinden Gazi Mustafa Kemal'in resmini çıkardılar, İnönü'nün resmini koydular. Devlet dairelerinden Gazi Mustafa Kemal'in portlerini indirdiler, İnönü'nün portlerini koydular. Eseri bunlar. Soruyorum, nerede dikili bir ağacınız, nerede üst üste koyduğunuz bir taşınız, tuğlanız var?"
-"Eğer bir darbe girişimi varsa CHP oradadır"
CHP'nin arkasında ve tarihinde, Dersim katliamı, 27 Mayıs, dar ağacına gönderdiği merhum Menderes ve arkadaşlarının, zulüm, baskı, yasaklar, çöp dağları, hava kirliliği, susuzluk, yolsuzluk olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu:
"17 Aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı. Orada da hemen kendisine rol kaptı. Darbe girişimini kimin yaptığının hiç önemi yok. Darbecilerin ideojisinin, fikrinin, zihniyetinin hiç önemi yok. Eğer bir darbe girişimi varsa CHP oradadır. Sorgusuz ve sualsiz destek verir. Dün söyledim. 'Eğer cesaretiniz varsa CHP'nin grubunda ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın. Onları da dinleyin' dedim. İşte dün bazı ses kayıtları ortalığa döküldü. Belki de burada şu anda aramızda bulunan kardeşlerimizin büyük bir çoğunluğu dinlemiştir. Buyursun CHP, bunları da dinlesin. Buyursun MHP, bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla hükümete, milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun, kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için konulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ipleri, hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir."
-"CHP, tamamen esaret altına alınmıştır"
"Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu 90 yaşındaki parti, beceriksiz ellerde artık kendisini inkar eder bir noktaya gelmiştir. CHP, paralel örgütün şantajlarıyla kayıtlarıyla kasetleriyle tamamen esaret altına alınmıştır" ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:
"Çok yakındır. CHP'nin Genel Müdürü çıkıp da 'nerede bu paralel devlet, nerede bu örgüt, gidip de üye olacağım' derse hiç kimse şaşırmasın. Hiç kimse şaşırmasın. CHP'nin son 2 aydır Ergenekon'dan bahsettiğini duyan var mı? Soruyorum, var mı? CHP'nin son 2 aydır 17 Aralık'tan sonra Silivri'den, Silivri hakimlerinden söz ettiğini duyan var mı? Allah aşkına soruyorum, CHP'nin içinde hiç mi aday yoktu da gittiler en sağdan aday devşirdiler. Marjinal sol gruplar, ülkücü CHP'li bir kısım ülkücü, CHP'li adayların reklamını yapıyor. Bunu izah edecek biri var mı? CHP, kasetlerin bedelini ödüyor. Kasetle gelirsen işte böyle kasetlerin esiri olursun. Son kullanma tarihin geçince de yine kasetle gidersin. Olay budur."
(Sürecek)
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER