ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 13:03

AK Parti Kocaeli aday adayları temayül yoklaması


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, "11 yıllık iktidarımızda bugüne kadar girdiğimiz bütün seçimlerde elde ettiğimiz başarıların temelinde teşkilatlarımızın, dava arkadaşlarımızın fedakarca çalışması yatar" dedi.
Çavuşoğlu, partisinin Kocaeli'deki bir restoranda düzenlediği 30 Mart 2014 yerel seçimlerine yönelik büyükşehir belediye başkanlığı ve ilçe belediye başkanlıkları aday adayları temayül yoklamasında yaptığı açıklamada, herkesin görüşüne önem verdiklerini söyledi.
Diğer illerde de temayül yoklamalarının devam ettiğini vurgulayan Çavuşoğlu, "11 yıllık iktidarımızda bugüne kadar girdiğimiz bütün seçimlerde elde ettiğimiz başarıların temelinde teşkilatlarımızın, dava arkadaşlarımızın fedakarca çalışması yatar. O nedenle biz her seçimde, sadece çalışmalarda değil, aday belirlerken de teşkilat görevlilerimizin, üyelerimizin görüşlerine önem veriyoruz ve kendilerine güveniyoruz" şeklinde konuştu.
- "Temayül, kesin sonuç değil"
Temayülün aday belirleme kriterlerinden biri olduğunu, her il ve ilçede anketler yapıldığını anlatan Çavuşoğlu, il ve ilçelerde kanaat önderlerinin, milletvekillerinin ve il başkanlarının görüşlerini de aldıklarını dile getirdi.
Çavuşoğlu, adaylarla ilgili araştırma ve karar edinme yöntemlerini devreye soktuklarını, tüm bu değerlendirmelerin sonucunda en uygun adayı belirlemeye çalıştıklarını aktardı.
Temayül sayımının Ankara'da yapılacağını belirten Çavuşoğlu, "Temayül yoklamalarının aday belirleme yöntemlerinden biri olduğunu söylememize rağmen, sayım yaptığımız zaman sanki temayül kesin bir sonuç ve listelerin belirlendiği bir yoklama yöntemi olarak değerlendiriliyor. Oysa diğer kriterler sonucunda farklı bir aday çıkabiliyor. O zaman bazı kırgınlıklar, küskünler oluyor" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER