ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 16:39

AK Parti Karabük il yönetimi istifa etti

AK Parti Karabük il yönetimi istifa etti

AK Parti Karabük İl Başkanı Ayar, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte görülen lüzum üzerine istifa ettiklerini söyledi.


AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar, partisinin il binasında yaptığı basın açıklamasında İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte görülen lüzum üzerine istifa ettiklerini söyledi.

2001 yılında kurucusu olarak başlayıp 2007 yılına kadar il başkan yardımcılığı ardından ise bugüne kadar Karabük İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü belirten Ayar,

"Bu görevimizi, görülen lüzum üzerine bugün aldığımız karar ile istifa ederek bırakıyoruz dedi. Bu göreve başlarken, onurumuzla, şerefimizle alnımız ak bir şekilde geldik diyen Ayar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kadar uzun süre görev yapmış olmamıza rağmen yine onurumuzla, şerefimizle, alnımız ak bir şekilde görevimizi teslim ediyoruz. Siyasette bu kadar uzun süre görev yapıp alnında leke olmadan teslim etmek önemli bir meseledir. İl yönetiminde bulunan arkadaşlarımızın hepsi Karabük adına hizmet etme gayret içerisinde olan samimi, bu davaya inanmış, kente ve ülke siyasetine hizmet etmek için burada bulunmuştur. Ben bundan sonraki süreçte görev alacak arkadaşlarıma Karabük’e hizmet edeceklerini düşünüyorum. Allah bundan sonraki süreçte Türkiye’nin geleceği adına güzel hizmetler eden bir ekibin burada oluşacağına eminiz ve bu anlamada görevimizi onurumuzla, gururumuzla bırakmanın sevincini yaşıyoruz. Siyasi partilerin tarihlerine bakıldığında bu bayrak değişimlerinin her zaman olan şeylerdir."

Karabük’te de bir bayrak değişimi olduğunu anlatan Ayar, "Ben Karabük’te çok uzun süre teşkilat vekil başkanlığı görevi yapmış birisiyim. Şerefle yaptığımız bu görevi gönlümüzde zerre kırgınlık olmadan bırakıyoruz. Yeniden siyasette olup olmama noktasında ise bu işler hesapla kitapla olmaz. Süreç ve konjonktüre bakılarak her şey olabilir. Biz Karabük’te siyasi olarak bir dönem yaşadık ve bitirdik. Uygun bulunan bir liste ile yeni yönetim göreve gelecektir." şeklinde açıklamada bulundu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER