ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 17:22

AK Parti İlçe Başkanı Yaran: İstifaya zorlandım

AK Parti İlçe Başkanı Yaran: İstifaya zorlandım

AK Parti İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Yaran yaptığı yazılı açıklamada, genel merkez tarafından istifaya zorlandığını açıkladı.


İbrahim Yaran açıklamasında, "Milletvekili Sayın Orhan Karasayar'ın girişimleriyle AK Parti Genel Merkezi tarafından istifaya zorlandım ve bugün itibarıyla zoraki istifayı vermek zorundayım." dedi.

İbrahim Yaran açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye'nin sorunlarını dert edinen insanların, bu karanlığa bir mum yakma çabasını çok mukaddes görmek gerekirken, kolay olan 'gelene ağam gidene paşam' demektir. Çeyrek ekmek arası yarım yumurtaya kanmaktır. El etek öpmektir. Yanlışları düzeltmeye çabalamak yerine, hataları tartışılmayan doğrular olarak takdim etmektir. Ben bu yolda inancından fedakarlık etmeyi en büyük zül addeden biri olarak, eğilip bükülmektense kırılmayı tercih ettim."

"Basit konuları bile görme gücünden aciz olan kişiler, millet ve memleket hizmetinde büyük işleri görmek hevesine kapılırsa kendi mucizelerini yaratırlar, fakat bedelini de millete ödetirler." diyen Yaran, açıklamasına şöyle devam etti: "Kötü gidişattan kurtulmak isteyenlerin en kötüden korkmadıklarını göstermeleri gerekir diye inanıyorum. Siyaset, ehil insanın elinde uygarlık ve hizmet ateşi, cahil ve kurnazların elinde yangın alevidir. Biz bu ateşin arasından çok geçtik. İnsanlar bazen gözleri kör olmadan da karanlıklara gömülebiliyor. Kendi kısır ve küçük menfaatinin saçtığı cılız ışığı, gerçek aydınlık sananlar daima çıkacaktır. Bilmezler ki güneş doğduğunda, diğer ışıkların tümü gölgelenecektir. Mumun alevinde ısınmaya çalışanlara acımak mümkün mü?"

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER