ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 17:05

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Giresun'da


AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Giresun'da Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından gerçekleştirilecek 13 yatırımın temel atılma ve İl Özel İdaresince yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi'nin açılış törenlerine katıldı.
Canikli, Giresun Valiliği önünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, tesislerin ülkeye, Giresun'a ve ilçelerine hayırlı olmasını temenni etti.
Gerçekleştirilecek projelerin Giresun için önemli olduğunu vurgulayan Canikli, şöyle konuştu:
"Dere ıslahı veya gölet inşaatı genelde kırsal kesimde yapılan yatırımlardır. Çok fazla göze batmaz ama yatırımın yapıldığı ili veya ilçeyi öyle derinden etkiler ki eksikliğini, ihtiyacını olmadığı zaman zamanla fark edersiniz, yapıldığı zaman da onun etkilerini çok kısa sürede bütün alanlarda hissedersiniz. 25 gölet inşaatı devam ediyor, 6'sı bitti. Bu Türkiye ortalamasının çok üzerinde yatırımdır, bu alanda son derece önemlidir. Giresun'un yukarı ilçelerinde güneş var, toprak var, arazi var ama su yok. Buraları suyla buluşturmamız lazım. Ne için buluşturmamız lazım? Daha verimli üretim için buluşturmamız lazım. Amacımız, gerçek anlamda sorunu çözmek amacıyla yatırımların yapılmasıdır."
Canikli, Giresun merkezde Aksu ve Batlama dereleri için de iki önemli projeye imza atacaklarını vurgulayarak, "Bu iki proje Giresun'un sosyal yaşamını derinden etkileyecek, iyileştirecek ve o bölgeyi bir cazibe merkezi haline getirecek çok muhteşem bir yatırım olacak. Yine onun paraleli olacak şekilde Batlama Deresi ve rekreasyon alanı, seyir ve gezi alanları çalışmaları şu anda başladı. Sosyal hayatı da birlikte renklendirecek, canlandıracak, heyecanlandıracak ve güzelliğine güzellik katacak, yeşille mavinin o ideal tonunu inanılmaz bir görsellikle bütünleştirecek sanat eserleri de yapmamız gerekiyor" diye konuştu.
Konuşmasının ardından Canikli, Vali Hasan Karahan ve davetlilerle birlikte 13 yatırımın temelini attı.
Daha sonra Giresun İl Özel İdaresi'nce yapımı tamamlanan Gençlik Merkezi'nin açılış törenine katılan Canikli, burada yaptığı konuşmada, merkezin özellikle Giresunspor'a yeni yeteneklerin yetiştirilmesi noktasında büyük katkılar sağlayacağına işaret etti.
Açılışın ardından merkez ilçesinde yer alan sentetik çim sahayı gezen Canikli, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi'nin koruduğu kaleye penaltı attı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER