ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 13:15

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli, Giresun'da


AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "Daha zayıf bir Türkiye her zaman, doğal olarak az bir senaryo veya ona uygun, onunla mütenasip hamlelerle karşı karşıya kalır ama güçlendikçe rakipleri çoğalır, daha büyük boyutlu senaryolar hayata geçirilir, uygulamaya konulur, tıpkı son aylarda, hatta son yıllarda yapılmaya çalışıldığı gibi" dedi.
Canikli, AK Parti Giresun İl Başkanlığı'nca bir restoranda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, milletin 2002 yılında AK Parti kadrolarına inanarak ve güvenerek görev verdiğini, bu görev verildiğindeki beklentilerle bugünkü beklentilerin aynı olduğunu söyledi.
Hizmetlerin geldiğini, Türkiye'nin büyüdüğünü, güçlendiğini belirten Canikli, şunları kaydetti:
"O oranda uğraşılması gereken sorunlar da büyümeye devam ediyor, ağırlaşmaya devam ediyor. Daha zayıf bir Türkiye her zaman, doğal olarak az bir senaryo veya ona uygun, onunla mütenasip hamlelerle karşı karşıya kalır ama güçlendikçe rakipleri çoğalır, daha büyük boyutlu senaryolar hayata geçirilir, uygulamaya konulur, tıpkı son aylarda, hatta son yıllarda yapılmaya çalışıldığı gibi ama milletimizin bizden beklentileri aynen devam ediyor. Bu anlamda artan oranda devam ediyor. Allah korusun bu yürüyüşte kesinti meydana gelirse, o zaman bugüne kadar kazanımlar milletimizin, memleketimizin kazanımları, Allah korusun, heba olmakla karşı karşıya kalabilir."
Canikli, 2002'de toplum, millet ve Türkiye'nin dip yaptığını dile getirerek, "En dip noktadaydı, bu anlamda baktığımız zaman kaybedecekleri bugünkünden daha azdı bu milletin ama bugün çok daha fazla. Çünkü kazanımlar ortaya çıktı bu 10-12 yıllık süre içerisinde" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER