ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 23:12

AK Parti Grup Başkanvekili Canikli Giresun'da


AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "Sadece o anı, o seçimi almak amacıyla yerine getirilmesi mümkün olmayan sözler veren çok siyasetçi olmuştur ama hiçbiri Kemal Kılıçdaroğlu ile bu konuda yarışamaz" dedi.
Canikli, AK Parti Espiye İlçe Teşkilatı tarafından bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk halkına yerine getiremeyeceği vaatlerde bulunduğunu iddia etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vaatleri için ilave 460 milyar liralık kaynak gerektiğini ifade eden Canikli, şunları kaydetti:
"Bu harcamaların kaynağını bir yerden bulup sağdan, soldan, havadan, denizden her neyse yerine getirirse, bunu başardığı için Nobel ödülü vermek gerekir. Ama böyle bir parayı bulamazsa, çok kuvvetle muhtemel bulamaz, çünkü böyle bir para yok. Bulamazsa verdiği bu sözlerle kalırsa en büyük atıcı alanında Nobel ödülü vermek lazım. Bugüne kadar Türk siyasi tarihinde gerçekten söz vermeleriyle meşhur siyasetçiler geçmişte çok olmuştur. Yerine getirip getirmemesinin önemi yok. Sadece o anı, o seçimi almak amacıyla yerine getirilmesi mümkün olmayan sözler veren çok siyasetçi olmuştur ama hiçbirisi Kemal Kılıçdaroğlu ile bu konuda yarışamaz."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER