ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 17:58

AK Parti Genel Başkan Yardımsıcı Kurtulmuş, Kelkit'te


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''Bu ülkede MHP ve CHP'ye 'buyurun, yarın sabahtan itibaren bu ülkeyi yönetin' deseniz 'aman Allah' der ve kaçarlar'' dedi.
Kurtulmuş, partisince Kelkit Milli Egemenlik Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere az bir süre kaldığını, seçimde en yüksek oyu alacak partinin AK Parti olduğunu belirtti.
Türkiye'de bu seçimlerin artık sadece belediye seçimi olmaktan çok öteye gittiğini, 30 Mart'ın Türkiye'nin kader seçimini olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Kavşak noktasında vereceği bir kararın tarihi oldu. Kendisinin başına çorap örmeye çalışanlara ders verilecek bir seçim olacak. Biz, AK Parti olarak hayal bile edilemeyecek kadar büyük projelere imza attık. Akla hayale gelecek olan her şey yapıldı. Bundan sonra da yapılacak çok hizmetler var. Sizler seçimde sandıkta oy patlatması yapın, bizler hizmette asla geri kalmayacağız" diye konuştu.
Türkiye'de bir takım işlerin yapılmaya başlandığını ifade eden Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hükumeti indirmeye çalışanlar, sokakları karıştırmaya çalışanlar, kol kola oldu. Ne oldu da bu olaylar olmaya başladı? Türkiye'de kaos, kriz ortamı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunlar ne istiyor? Yan yana gelip 2 dakika durması mümkün olmayan insanlar kol kola girmişler. Tek bir yerde yan yana geldiler. AK Parti hükumetini indirelim de nasıl indirirsek indirelim diye yan yana geldiler. Bu ülkede MHP ve CHP'ye 'buyurun, yarın sabahtan itibaren bu ülkeyi yönetin' deseniz 'aman Allah' der ve kaçarlar. Yönetmek istemezler. Laf demek güzel ama icraat yapmak zor. Türkiye bu kadar güzel giderken sokakları karıştırmak isteyenler, ekonomik kriz yaşansın isteyenler var."
Kurtulmuş, mayıs ayındaki olaylar nedeniyle ülkenin 138 milyar dolar kaybı olduğunu kaydederek, şunları söyledi:
"Dolar 1.70'ten 2.8'ler seviyesine yükseldi. Borsa 95 binlerden 63 binlere düştü. Kim kaybetti, ülke kaybetti. Bu vatanseverlik mi, bu vicdan mıdır? Türkiye'yi yönetilemez hale getirmek isteyenler, Türkiye'yi Ukrayna'dan beter hale getirmek istiyorlar. Türkiye'de ekonomik kriz olsun, Türkiye Suriye politikalarında etkin olmasın, garip gurabanın yanında olmasın. Türkiye dünyadaki büyük devletlerdeki gibi rekabet edebilecek duruma gelmesin. Türkiye, maalesef dışarıdan ne derlerse onların önünde tek ayak halde beklesin istiyorlar. Türkiye'nin öncü bir ülke olmasını istemezler. Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta olaylar olsun, Türkiye ses çıkarmasın istiyorlar. Bundan rahatsızlık duyuyorlar."
Kurtulmuş, millete yıllardır efendilik yapmak isteyenlerin, millete hizmetkarlık yapanlardan rahatsızlık duyduklarını belirterek, "Menderes'in, Özal'ın, Erbakan'ın önünü kesmeye çalıştılar ama her seferinde millet iradesine sahip çıktı ve onları yerle bir etti. Şimdi de Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmeye çalışıyorlar ama başaramayacaklar. 30 Mart'a az kaldı. Türkiye Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne konulan engelleri kaldırmak için Erdoğan'a bir kez daha destek olacaktır. 30 Mart Türkiye'nin demokrasi, bahar bayramı olacaktır" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER