ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:23

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin Safranbolu'da


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Bazı siyasi partiler, özellikle ana muhalefet partisi ve birtakım medyadan oluşan medya partisi, altını çiziyorum medya partisi, bu seçimi, 'Tayyip Erdoğan'dan kurtulma, AK Parti'den kurtulma seçimi' gibi görmeye başladı" dedi.
Şahin, partisinin Safranbolu ilçe başkanlığı Kıranköy seçim bürosunda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kangren olmuş ne kadar sorunu varsa 11 yıldır çöze çöze geldiklerini söyledi.
Bu seçimlerin bir yerel seçim havasından çıkarılmaya çalışıldığını kaydeden Şahin, "Bazı siyasi partiler, özellikle ana muhalefet partisi ve birtakım medyadan oluşan medya partisi, altını çiziyorum medya partisi, bu seçimi, 'Tayyip Erdoğan'dan kurtulma, AK Parti'den kurtulma seçimi' gibi görmeye başladı. Hatta CHP Genel Sekreteri Tamaylıgil tüm parti teşkilatına geçtiğimiz günlerde bir genel yayınladı. Parlamento grubuna da bu genelgeyi göndermiş. 'Bundan sonra Tayyip Erdoğan'a 'Sayın' denmeyecek, Tayyip Erdoğan'a Başbakan da denmeyecek' genelgenin özeti bu. Safranbolu'da bu genelgenin altında imzası bulunanlar ve bu genelgeye sahip çıkanlara sesleniyorum; Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlık görevini siz vermediniz ki, bu millet, bu aziz millet verdi. Ona 'Sayın' sıfatını layık gören, 'Başbakanlık' sıfatını layık gören bu aziz millettir" diye konuştu.
AK Parti dışında yerel yönetimlerle ilgili seçim beyannamesi hazırlayan başka bir parti olmadığını belirten Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:
"Faullü, belden aşağı vuran bir seçim propagandası almış başını gidiyor. Proje yarışı şeklinde geçmesi lazım bu seçimin, adayların aday oldukları ilçeye, beldeye daha başarılı nasıl hizmet yapacaklarını projelerle ortaya koyması ve adaylar, milletin karşısına projelerle çıkmalı. Siyasi parti genel başkanları 'yerel yönetimlerde hangi yenilikleri getireceğiz' bu sorunun cevabını veren çalışmalar yapılmalı. Milleti, yerel yönetimler konusunda kendilerine destek verecek şekilde bilgilendirmesi gerekiyor. Bakın, 30 Mart seçimlerine doğru giderken AK Parti dışında yerel yönetimlerle ilgili seçim beyannamesi hazırlayıp halka takdim eden bir başka parti olmamıştır. Sadece biz bir seçim beyannamesi açıkladık."
- "Katılımcı belediyecilik"
Katılımcı belediyeciliği ön plana çıkarmak istediklerini ifade eden Şahin, "Yerel yönetimlerde 3 dönemdir AK Parti'li belediyeler iş başındadır ama biz şimdi yapmış olduğumuz hizmetlere yenilerini ekleyeceğiz. 5 alanda yenilikler yapmayı düşünüyoruz" dedi.
Şahin, katılımcı belediyeciliği ön plana çıkarmak istediklerini anlatarak, "Ne demektir katılımcı belediyecilik? Bir ilde, bir ilçede, bir beldede halkın tamamına yakınını ilgilendiren konuda sadece belediye meclisi karar vermesin, sadece belediye başkanı karar vermesin, referandumla o ildeki, ilçedeki, beldedeki halka da sorulsun. Böylece halkın da görüşü alınmak suretiyle o hayırlı adımlar atılsın. Buna 'katılımcı belediyecilik' diyoruz. İnşallah bundan sonra bu katılımcı belediyecilik konusunda AK Parti belediyeleri, önemli adımlar atacak. Bunun yasal alt yapısıyla ilgili de gerekirse düzenlemeler yapacağız. Sosyal belediyecilik, kültürel belediyecilik, çevre dostu belediyecilik ve hizmet belediyeciliği bu 5 konuda biz AK Parti olarak şimdi yerel yönetimlere yeni açılımlar getiriyoruz" şeklinde konuştu.
Uydurma, montaj ve dublaj kasetlerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önünün kesilmeye çalışıldığını belirten Şahin, "Seçimlere gidilirken bir hizmet yarışı yok, projeler yarışı yok, kasetler yarışı var. Kasetlerle Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü keseceklerini, o uydurma kasetlerle, montaj kasetlerle, dublaj kasetlerle Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti'nin önünü keseceklerini zannediyorlar. Böyle yaparak AK Parti ve Tayyip Erdoğan'ı daha da güçlendirdiklerinin farkında değiller. Bu millet AK Parti'yi tanıyor, Recep Tayyip Erdoğan'ı tanıyor. Nereden tanıyor? Hizmetleriyle yaptıklarıyla tanıyor. Daha önce gelen iktidarların yapamadığı hizmetleri yapmasıyla tanıyor" ifadesini kullandı.
"Önünü keseceksiniz de ne yapacaksınız? Siz gelip daha iyilerini mi yapacaksınız, böyle bir gücünüz mü var?" diyen Şahin, şöyle devam etti:
"Dolayısıyla bu seçim sadece belediye seçimi olmaktan çıkarıldı. Adeta bir genel milletvekili seçimi havasına sokuldu. 30 Mart'ta iktidar falan değişmeyecek, AK Parti yine millete hizmete devam edecek. Safranbolu Belediyesi'nin belediye bütçesini aşan konulardaki projelerini yine merkezi hükümetten AK Parti iktidarından aktaracağımız kaynaklarla yerine getireceğiz. Biz hizmet partisiyiz. Vatandaşa hizmet ediyoruz. Sizler zaten bu hizmetleri gördüğünüz için AK Parti'ye her girdiği seçimde oyunu artırarak destek verdiniz. Şimdi önümüze çıkarılmaya çalışılan bu engellere en güzel cevabı da vereceksiniz. Şimdi Tayyip Erdoğan'a sahip çıkma, partinize sahip çıkma seçimidir bu aynı zamanda."
İlçede esnaf ziyareti yapan Şahin, Yenice ilçesinde afetzedeler için yapılan konutların tabu dağıtım törenine de katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER