ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 01:55

"AK Parti faturasını ödeyecek"


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çözüm süreci ile ilgili, "Başarısız olacak ise ne olacak belli, AK Parti faturasını ödeyecek" dedi.

Bozdağ, Pamukkale Colossae Otel'de işadamları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, çözüm süreciyle ilgili atılan adımın büyük bir cesaret ve yiğitlik olduğunu belirterek, bunun neticesinin de Türkiye için hayırlı olacağını ifade etti.

AK Parti'nin taşın altına gövdesini koyduğunu kaydeden Bozdağ, "İnşallah süreç başarılı olur. Bu beladan milletimiz ve ülkemiz kurtulur. Diyelim ki başarısız oldu, kurtulmadı. Bunun faturasını ödeyecek kim, taşın altına gövdesini koyandır. CHP ve MHP ödemeyecek. Bu iş başarısız olacaksa ne olacak, olacak belli. AK Parti faturasını ödeyecek" diye konuştu.

Bozdağ, sürecin başarısız olması durumunda bazılarının, ödeyecek oldukları faturanın telaşını taşıdıklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Başarısız olursa millet zaten faturayı iktidara kesecek. Fakat başarılı olursa, bütün Türkiye kazanacak. Bütün partiler kazanacak. Biz buna inanıyoruz ve onun içinde gayret ediyoruz."

Bozdağ, Türkiye'de süreçle ilgili "kara propaganda" yapıldığını ve halkın kafasının karıştırılmak istendiğini dile getirdi.

"Şehitlerimiz ne olacak, gazilerimiz elini, ayağını boşuna mı vermiş oldu" şeklinde sorular sorulduğunu kaydeden Bozdağ, şunları kaydetti:

"Ben, size sormak isterim. Bizim şehitlerimiz terör bitmesin diye mi şehit oldu. Benim kanım aktı başkalarının kanı da aksın diye mi şehit oldu. Benim anam ağladı, başkalarının anası da ağlasın diye mi şehit oldu. Gazimiz elini ayağını kaybettiğinde, ben kaybettim başka Mehmetler de kaybetsin diye mi elini ayağını feda etti. Diyebilir miyiz böyle bir şey, diyemeyiz. Şehitlerimiz terör bitsin diye canlarını feda ettiler. Kan dursun diye canlarını feda ettiler. En son ağlayan benim anam, eşim, yavrularım, kardeşlerim olsun, başka bir Mehmet'in anası, babası, yavrusu ağlamasın diye şehit oldular. Terörü bitirebilirsek, bu süreçten netice alabilirsek, bunda şehitlerin ruhu muazzep olmaz. Onlar mana aleminde diridirler, yaptıklarımızı görüyorlar. Peygamberimizin gıpta ettiği bir makamda duruyorlar. Onların ruhları muazzep olmaz, aksine derler ki bizim evlatlarımız, kardeşlerimiz, uğruna canımızı feda ettiğimiz mücadelemizi neticeye ulaştırdılar, terörü bitirdiler, kanı durdurdular, gözyaşına son verdiler diye Allah'a hamd ederler. Bundan rahatsız olmazlar."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER