ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 17:31

"AK Parti CHP'nin projesini aldı!"

"AK Parti CHPnin projesini aldı!"

CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu, askerlik sürelerinin kısaltılması projesini AK Parti'nin CHP'den aldığını iddia etti.


YAZETE.COM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askerlik süresinin kısaltılması projesinin kendilerine ait olduğunu belirterek, "Şimdi bizim dediğimiz yere geldiler." dedi.

"ASKERLİK SÜRESİNİN KISALTILMASI BİZİM PROJEMİZ"

Askerlik süresinin kısaltılmasının gündemde olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Bugünlerde tartışılıyor, askerlik süresi kısalacak diye. O proje kime aittir? CHP'ye aittir. Askerlik süresi kısalacak dediğim zaman, Sayın Erdoğan ‘peki askere kim gidecek?' demişti. Anladık senin çocukların gitmiyor, ama bu ülkenin bağımsızlığı için hepimiz askeriz. Şimdi bizim geldiğimiz yere geldin. Askerlik süresi kısalacak diyor. Demek ki ne söylüyor; CHP, her zaman doğruları söyler. İnandığımız şeyin arkasında dururuz. Bir şeyi kamuoyu ile paylaşıyorsak, demek ki oturup üzerinde uzun uzun tartışmışız. Sen sonradan fark ediyorsun, ama biz daha önceden fark ettik." diye konuştu.

ARINÇ DÜN YALANLAMIŞTI: "GÜNDEMİMİZDE YOK"

Askerlik sürelerinin kısaltılmasıyla ilgili söylentiler, dün Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan sonra açıklama yapan Bülent Arınç'a sorulmuş, Arınç ise bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söylemişti. 

Arınç "Şu an itibarıyla askerlik sürelerinin kısaltılmasının gündemde olmadığını kaydeden, Arınç, ''Bugün verdiğimiz bir karar yoktur. Yedek subaylar için şu kadar olacak, er ve erbaşlar bu kadar olacak şeklinde dün, bugün, yarın için bir düzenleme söz konusu değildir" demişti.
 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER