ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 20:35

AK Parti Bigadiç Belediye Başkanı partisinden istifa etti

AK Parti Bigadiç Belediye Başkanı partisinden istifa etti


AK Parti Bigadiç Belediye Başkanı Mustafa Göksel, partisinden istifa etti. Başkan Göksel, istifasını akşam saatlerinde noter kanalıyla il başkanlığına gönderdiğini söyledi. Göksel, istifa gerekçesini milletvekillerinin yakınlarının aday gösterilmesine tepki olarak gösterdi.

Balıkesir'in Bigadiç ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Göksel, bugün akşam saatlerinde partisinden istifa ettiğini bildirdi. İstifasının cuma günü açıklanan belediye başkan adaylarıyla ilgili olduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan tarafından geçen Cuma günü Balıkesir'deki 20 ilçe belediye başkan adayı açıklanmıştı. Açıklanan listede Bigadiç Belediye Başkan adayı olarak mevcut başkan Mustafa Göksel'in yerine eski ilçe başkanı İsmail Avcu aday gösterilmişti.

İstifasına yönelik kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Göksel, "Kimi yerde milletvekillerinin enişteleri gösterildi. Kimi yerde milletvekilimizin oğlunun arkadaşları belediye başkan adayı olarak gösterildi. Bu hak olmadı, adil olmadı. Bunun gibi adaletsizlikler var, buna tepki olarak partiden istifa ettim." dedi. Başkan Mustafa Göksel, istifasının ardından şu ana kadar kimsenin kendisini aramadığını bildirdi. Göksel, konuyla ilgili yarın kamuoyuna detaylı bir açıklama yapacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER