ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:23

AK Parti Alanya İlçe Danışma Meclisi Toplantısı


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, "IMF'nin defterini dürdük. Son kuruşuna kadar borcumuzu ödeyerek ülkeyi IMF'li yaşam çilesinden kurtardık" dedi.
     Türel, Mahmutlar beldesindeki bir düğün salonunda düzenlenen partisinin Alanya İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti olarak sorunları çözmek için gayret gösterdiklerini, Türkiye'nin 10 yıl önceye göre kıyas götürmeyecek şekilde gelişme içerisinde olduğunu belirtti.
     Her başarıyı, bundan sonraki başarılar için bir basamak olarak değerlendirdiklerini ifade eden Türel, "Türkiye'nin ekonomide geldiği durum son derece açıktır. Daha birkaç gün önce IMF'nin defterini dürdük. Son kuruşuna kadar borcumuzu ödeyerek ülkeyi IMF'li yaşam çilesinden kurtardık. Bu bile son derece önemli bir adımdır. Enflasyonda, milli gelirde gelinen nokta, bunları anlatmak istemiyorum. Merkez Bankası'nın rezervini zaten biliyorsunuz" diye konuştu.
     Türkiye'nin, AK Parti ile 10 yılda 100 senelik gelişime tanıklık ettiğini dile getiren Türel, bunun şerefli bir olay olduğunu söyledi.
    
Çüzüm süreci
    
     Türel, terörle ilgili sorunun çözümünde de adımlar atıldığını anlatarak, şöyle devam etti:
     "2001 yılında yola çıkarken ne söylendiyse onu yaptık. O gün Başbakanımız bölgesel, etnik ve dinsel milliyetçiliği reddeden açıklamalar yapmıştı. 'Biz bu ülkede birlik, beraberlik ve kardeşliği pekiştirecek, yaratandan dolayı yaratılanı seven bir anlayışla yola çıkıyoruz' demişti. 10 yıldır bunlar yapılıyor. Çözüm süreci ile ilgili 'Nereden çıktı' sorusuna verilecek cevap açıktır. İmralı ile yapılan görüşmelerde bizleri vatan hainliği ile suçlayanlar, dönüp önce aynaya baksınlar. Terörist başı İmralı'ya konulduğu gün görüşülmeye başlanmıştı. Devletin arşivinde bunlar duruyor. O günkü koalisyon ortakları, Özellikle MHP bizleri hainlikle suçluyor. Madem İmralı ile görüşmek hainlikti, siz niye görüştünüz- Bütün bunlar anaların ağlamaması, şehitlerin gelmemesi için yapılması gerekenlerdir."
     AK Parti'nin yaptıklarını değersizleştirme arayışına giren muhalefetin oyunlar içerisinde olduğunu savunan Türel, Başbakan Erdoğan'ı eleştirilere tepki gösterdi.
     Sadece Türkiye'de değil, dünyada bile Başbakan Erdoğan'ın "sözünün eri" bir kişi olarak bilindiğini ifade eden Türel, "O, dün 'ak' dediğine bugün 'kara' demez ancak muhalefet dün söylediklerini unutarak eleştiriye devam ediyor. Ülkemizi onurlandıran, şereflendiren Başbakan, Amerika'da büyük bir teveccühle karşılanırken, Kılıçdaroğlu, Sosyalist Parti Başkanı tarafından şamar oğlanına döndürülüyor. İşte aradaki fark bu" dedi.
     Türel, konuşmaların ardından AK Parti'ye üye olan kişilere rozetlerini taktı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER