ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:13

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Bizim devletimizde hırsızlık ve yolsuzluk yok. Biz, devletin bütçesine uzanan hortumları kestik, bizim kabahatimiz bu" dedi.
İslam, partisince Hendek ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, son günlerde ülkede önemli gelişmelerin yaşandığını söyledi.
Birilerinin, "Türkiye'de hırsızlık olduğunu" söylediğini aktaran İslam, "Eğer Türkiye'de hırsızlık varsa bugüne kadar yapılan hizmet ve yatırımlar nasıl yapıldı? Türkiye'de hırsızlık olan dönemleri, bankaların içinin bir gecede boşaltıldığını hepimiz hatırlıyoruz. Devlet, maaş veremeyecek hale düştü, bırakın milli geliri arttırmayı, devletin memuruna maaş verecek gücü kalmamıştı. Hırsızlık olursa öyle olur" diye konuştu.
"Komşusunun malından çalan, Allah'ın cezasına uğrasın" diyen İslam, "Bizim devletimizde hırsızlık ve yolsuzluk yok. Biz, devletin bütçesine uzanan hortumları kestik, bizim kabahatimiz bu" ifadesini kullandı.
İslam, çocuk, genç ve herkesin umudunun yegane teminatının Recep Tayip Erdoğan olduğunu ifade ederek, bu nedenle yerel seçimlerin Türkiye'nin kader seçimi olduğunu vurguladı.
- "Yağlı urgan, kaset ve suikastlerden korkmuyoruz"
Hükümete yapılan darbeyi savuşturduklarını, intikamın hukuk kuralları çerçevesinde alınacağını bildiren İslam, sözlerini şöyle tamamladı:
"Ama onlara da bir ders vermemiz gerekiyor. Geçen seçimlerde yüzde 40 olan oyumuzu, fersah fersah geçmemiz gerekiyor. Sizin tek silahınız var, o da oylarınızdır. Oylarınızla onlara cevap vereceksiniz. Hepimiz emeklilik hayallerini bir tarafa kaldırdık, bitti o hayaller, ölünceye kadar çalışacağız. Siz, bizi nerede görevlendiriyorsanız, orada ölünceye kadar çalışacağız. Siz, 'çalışın' dediğiniz müddetçe ayakta ölmeye karar verdik. Hiçbir darbeden kormuyoruz. Yağlı urgan, kaset ve suikastlerden korkmuyoruz. Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmuyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER