ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 16:07

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam:


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Üzerimizde oynanan birtakım oyunlar var. Hakkımızda çıkarılmış birtakım iftiralar var. Bu iftiralar, bu yalanlar, bu kaset düzenbazlıkları elbet hukuk çerçevesinde değerlendirilecek ve sonucu alınacak" dedi.
Yalova Belediye Meclisi Toplantı Salonu'nda, AK Parti İl ve İlçe Kadın Kolları üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan İslam, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda iyi bir noktaya doğru gidildiğini söyledi.
Bu konunun, toplumun ciddi sosyal yaralarından biri olduğunu vurgulayan İslam, şöyle devam etti:
"Tamamen engelleyebilmiş değiliz. Yasal tedbirlerimizi almış durumdayız ama bununla ilgili çok ciddi bir zihniyet değişimine ihtiyacımız var. Çok ciddi bir eğitim çalışmasına ihtiyacımız var. Eğitim, ailede başlar. Kız çocuklarımızı, evet muhakkak erkek çocuklarımızı da bu manada toplumsal şiddete, aile içi şiddete ve kadına yönelik şiddete karşı bilinçlendirerek yetiştirmek zorundayız. Kamu kuruluşlarında yaptığımız eğitim çalışmalarımız var. Asker ocağı ile Diyanet İşleri Başkanlığı ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlarımızla muhtarlarımızla ve kırsal kesimlerde halka yönelik yaptığımız eğitimlerle bu konuda mücadele etmeye çalışıyoruz."
- "Çiğ yemedik, karnımız ağrımaz"
İslam, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin çok önemli olduğunu anlattı.
"Bu seçimler adeta bir referanduma dönüştürüldü" diyen İslam, bir genel seçim atmosferinde geçen süreçten korkuları olmadığını, alınlarının akıyla çıkacaklarına inandıklarını bildirdi.
Konuşmasını, bir atasözünü örnek vererek sürdüren İslam, şunları kaydetti:
"Ne diyoruz, 'Çiğ yemedik, karnımız ağrımaz.' Bu bizim için çok önemli. Üzerimizde oynanan birtakım oyunlar var. Hakkımızda çıkarılmış birtakım iftiralar var. Bu iftiralar, bu yalanlar, bu kaset düzenbazlıkları elbet hukuk çerçevesinde değerlendirilecek ve sonucu alınacak. Şu anda Türkiye'nin hukuk sistemi de bir darbe ile karşı karşıya olduğu için ne yazık ki geç ilerliyoruz. Bizim şimdi sokak sokak dolaşıp bu iftiraların aslında yalan ve düzmece olduğunu halkımıza anlatmamız gerekiyor.
Yolsuzluk diye bir şey yok arkadaşlar. Bu külliyen iftiradır. İnsanın iyisi de olur, kötüsü de olur. Hırlısı da olur, hırsızı da olur. Kendi başına bir şey yapan varsa cezasını hukuk verir, Allah verir. Biz onların savunucusu değiliz ama devlette bir yolsuzluk yoktur."
Daha sonra bir düğün salonunda düzenlenen yemekte, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen İslam, Fevziçakmak Mahallesi'nde partisince düzenlenen seçim yürüyüşüne de katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER