ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 15:39

Ahmet Türk: Bu gerginliği çıkaranları halklarımız mahçup edecek

Ahmet Türk: Bu gerginliği çıkaranları halklarımız mahçup edecek


Bağımsız Mardin Milletvekili ve Bağımsız Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk, son günlerde Türkiye’de yaşanan olayları değerlendirdi.

HDP bürolarına yapılan saldırlar ve siyasi gerginliği değerlendiren Türk, Kürt halkına karşı bir hazımsızlık olduğunu savundu. Türk, bu hazımsızlık ve gerginliğin bilinçli olarak bir merkezden yönlendirildiğini kaydetti. Halkların kendi arlarında probleminin olmadığını vurgulayan Türk, halkların bir gün bunu yapanları mahcup edeceğini söyledi.

Türk, “Bir tahammülsüzlük var. Bu bir merkezden yönlendirilen bir anlayıştır. Aslında halkların birbirleri ile çok fazla sorunu yok. Ama siyasetçilerin siyasi partilerin, Kürt sorunun çözümünü istemeyenlerin halkımızın varlığını tahammül etmeyenlerin provokasyonu olarak değerlendiriyoruz. Yoksa normalde bu güne kadar halklar arasında bir gerginlik olmuyor. Ama siyasetçiler ideolojik yaklaşımlar böyle bir gerginliğin çıkmasını istiyor. Umut ediyoruz ki bu provokasyonu yapanlar bir gün halklarımız tarafından mahcup edilecek mahkûm edilir diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER