ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 11:38

Ahmedinejad neden gelmedi?

Ahmedinejad neden gelmedi?

Bugün Konya'ya gelmesi beklenen İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, son anda programını iptal etti. Peki neden?


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Konya’ya gelmekten vazgeçen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın iptal gerekçesini kamuoyuna açıklaması gerektiğini söyledi.

Bugün Konya'da düzenlenecek Şeb-i Arus törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile katılması beklenen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye ziyaretini iptal etmesinin yankıları sürüyor.

Yıldırım’daki baba evine gelen Bakan Faruk Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Ahmedinejad'ın Türkiye’ye geleceğini kendisinin açıkladığına dikkat çeken Bakan Çelik, şunları kaydetti:

“Komşu cumhurbaşkanının ülkemize gelmesinden memnuniyet duyarız. Bu ziyareti planlayan kendisi, iptal eden kendisi, cevabı verecek olan da kendisi. Dolayısıyla bizim cepheden olan bir hadise yok, değişen bir şey yok. Türkiye’nin kapısı herkese açık, tüm komşularımıza açık. Komşularımızla ilişkilerimize ne kadar önem ve hassasiyet verdiğimizi tüm dünya biliyor. Ama hangi nedenden dolayı Şeb-i Aruz’a katılmama gerekçesini ortaya koydu, onunla ilgili kendisinin açıklama yapması gerekiyor."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER