SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2014 Cuma 13:28

Afrika ülkelerine "paralel" uyarısı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/afrika-ulkelerine-paralel-uyarisi-1488073-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/afrika-ulkelerine-paralel-uyarisi-1488073-622x360.jpg
Afrika ülkelerine "paralel" uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ülkelerine “paralel yapı” uyarısı yaptı.


Ekvator Ginesi’nde düzenlenen 2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bazı Afrika ülkeleri ile Türkiye arasına sivil toplum örgütü ya da eğitim gönüllüsü maskesiyle çeşitli tehlikeli yapılanmaların nüfuz etmeye çalıştıklarını görüyoruz. Bunu dikkatle izliyoruz. Faaliyet gösterdikleri hemen her ülkede gizli yapılanma içine giren ve ajanlık faaliyetleri daha da somutlaşan bu örgütlere karşı devlet ve hükümet başkanı dostlarımızın daha hassas olacaklarını umut ediyoruz. Eğitim ve insani yardım görüntüsü altında Türkiye dahil olmak üzere faaliyet gösterdikleri her ülkede ciddi tehdit teşkil eden bu örgüte karşı her türlü bilgi paylaşımına ve ortak mücadeleye hazır olduğumuzu vurgulamak isterim" dedi.

Erdoğan, Türkiye’nin ebola salgınıyla mücadele için Afrika’ya desteğinin süreceğini belirterek, “Şimdiye kadar yaptıklarımıza ek olarak 5 milyon dolarlık ilave bir kaynak ayrıldığını açıklamak istiyorum" diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Bedelli askerlik görüşülecek

SONRAKİ HABER

Erdoğan Ekvator Ginesi'nde konuştu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.