ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 16:20

Abdullah Gül'den veda mesajı

Abdullah Gülden veda mesajı

Cumhurbaşkanı Gül, halka hitaben yayımladığı veda mesajında, "Siyasi kimliğime rağmen, tarafsızlığımı titizlikle korudum" değerlendirmesinde bulundu.


 

Cumhurbaşkanı Gül, halka hitaben yayımladığı veda mesajında, "Milli iradenin temsilcisi, yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından seçildiğim Cumhurbaşkanlığı görevimde, öncelikle, Çankaya’nın kapılarını sizlere, halkımıza, açtım. Devleti ve milleti kucaklaştırdım, kaynaştırdım. Anayasayı uygulama ve devlet kurumları arasında uyumu sağlama görevimi, en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Gül, halka hitaben yayımladığı veda mesajında, "Siyasi kimliğime rağmen, tarafsızlığımı titizlikle korudum" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, halka hitaben yayımladığı veda mesajında, "21. yüzyıla yakışan yeni bir anayasanın en geniş katılımla hazırlanması ve mümkünse oydaşmayla benimsenmesi için birçok kere çağrılar yaptım. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin, denge-fren sisteminin demokrasimiz için önemini sık sık vurguladım" ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Gül, halka hitaben yayımladığı veda mesajında, "Din ve ibadet özgürlüğünün temel hak ve özgürlüklerin ayrılmaz bir parçası olduğuna olan inancımla, laikliğin yanlış uygulanmasına son verilmesini her zaman savundum ve destekledim. Başörtüsü meselesinin ülkemizi bölmesine devletimizin en üst düzeyinde son verdiğimi gördünüz" ifadesini kullandı.

 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER